NAMM 2011: Digitech zaczyna produkcję wzmacniaczy

Newsy
NAMM 2011: Digitech zaczyna produkcję wzmacniaczy

Podczas targów Winter NAMM 2011 zaprezentowana została pierwsza w historii firmy seria wzmacniaczy gitarowych w tym w pełni lampowy, 150W head z dedykowaną kolumną 4 x 12".

DigiTech korzystając ze swoich osiągnięć w cyfrowym modelowaniu brzmienia stworzył swoje pierwsze piece gitarowe. Nowa rodzina produktów charakteryzująca się olbrzymimi możliwościami będzie obejmowała 5 comb gitarowych, 1 combo basowe oraz w pełni zawodowy, lampowy stack.

Nowe wzmacniacze:

  • TH-150 150 Watt, pełna lampa, dedykowana paczka 4 x 12"
  • Classic-15GR 15 Watt, dwukanałowe combo z reverbem
  • Classic-15G 15 Watt, dwukanałowe combo
  • Classic-15B 15 Watt mały wzmacniacz basowy
  • Fusion 30XD 30 Watt, wzmacniacz z modulacją brzmień
  • Fusion 75XD 75 Watt, wzmacniacz z modulacją brzmień
  • Fusion 150XD 150 Watt, stereofoniczne combo z modulacją brzmień


Rob Urry, szef Harman Music Group tak zapowiedział nowe produkty: DigiTech korzystając z dekad doświadczeń w tworzeniu jednych z najbardziej rozpoznawalnych konstrukcji na świecie stworzył całą linię nowych wzmacniaczy oferujących wyjątkowe możliwości brzmieniowe."

Małe tranzystorowe wzmacniacze to zawsze dobry biznes, bo jak wiadomo zawsze od czegoś trzeba zaczynać. Naszą ciekawość przykuł jednak w pełni lampowy head TH-150. Jak wiadomo nie jest łatwo przebić się z taką konstrukcją (nawet tak wielkiej marce) ponieważ konkurencja na rynku jest ogromna, a gitarzystów krytycznie nastawionych do takich nowości wielu.

DigiTech TH-150 to dwukanałowy, 150W wzmacniacz gitarowy dysponujący zarówno ciepłym cleanem jak i hi-gainowym przesterem. Przedwzmacniacz oparto na 5 lampach ECC33S, a moc całemu urządzeniu dają 4 lampy KT88.

Panel przedni wzmacniacza udostępnia użytkownikom regulatory Normal i Overdrive w sekcji wejścia oraz wyjścia, 3-pasmowy korektor (Bass, Middle, Treble) oraz potencjometr Presence. Z tyłu znajdziemy złącza pętli efektów, podwójne wyjście głośnikowe, wyjście liniowe oraz złącze na footswitch. Całość uzupełnia dedykowana, solidna kolumnę 4x12" z głośnikami Selenium.

Jak to wszystko ze sobą zagra jeszcze nie wiemy, ale jak tylko nowe wzmacniacze pojawią się ofercie dystrybutorów na pewno o nich napiszemy.

(krn)