NAMM 2011: Music Man zmienia zasady gry

Newsy
NAMM 2011: Music Man zmienia zasady gry

Innowacja The Game Changer daje gitarzystom praktycznie nieograniczone możliwości w tworzeniu swojego, w pełni analogowego brzmienia gitary. Gitary z serii Music Man Reflex dają nam bibliotekę zupełnie unikalnych ustawień pickupów i niespotykaną do tej pory prostotę działania.

The Game Changer dostępny w niektórych modelach z serii Reflex to tak naprawdę elektroniczny system, który w mgnieniu oka zmienia aktywne w danym momencie pickupy w dowolnym ustawieniu - paralelnym czy w przeciwfazie. I mimo iż z zewnątrz wszystko wygląda bardzo klasycznie, jak standardowe humbuckery czy single, to możliwość połączenia ze sobą każdej cewki w dowolnym układzie daje ponad 250 tysięcy różnych kombinacji. Każdą z nich możemy zapisać w podręcznych bankach i obsługiwać wszystko z poziomu 5-pozycyjnego przełącznika i pokręteł głośności i tonu.

Inżynierzy Music Mana zapewniają jednocześnie, że nie ma mowy w przypadku tego patentu o jakiejkolwiek cyfryzacji sygnału!

Dodatkowo wraz ze startem The Game Changer została uruchomiona witryna internetowa (http://www.gamechanger.music-man.com), na której gitarzyści mogą do woli dzielić się swoimi ulubionymi ustawieniami.

"To z pewnością najbardziej zdumiewająca innowacja jaką wdrożyliśmy kiedykolwiek w naszej firmie" skomentował zamieszanie wokół The Game Changer prezes Ernie Ball Music Man Sterling Ball. "Jestem bardzo dumny z wprowadzenia tej technologii i spoglądając w przeszłość muszę jasno stwierdzić: jeszcze nigdy wcześniej nie było możliwości by tak bardzo spersonalizować swoje własne brzmienie".

Nowy patent będzie dostępny w gitarach Music Man z układem HH, HSH oraz gitarach basowych z układem HH z serii Reflex.

W serwisie YouTube na oficjalnym kanale Ernie Ball Music Man możecie obejrzeć prawie godzinną prezentację z udziałem wielu znakomitych muzyków:

My jesteśmy pod OGROMNYM wrażeniem. Ciekaw jestem czy i Wam się spodoba nowej podejście Music Mana, bo bez żadnych wątpliwości można nazwać je przełomowym.


(krn)