NAMM 2011: Fender przedstawia Wayne Kramer Stratocaster

Newsy
NAMM 2011: Fender przedstawia Wayne Kramer Stratocaster

Współtwórca grupy MC5 dostał w tym roku od Fendera prezent w postaci gitary sygnowanej jego nazwiskiem w kolorach i stylistyce amerykańskiej flagi.

Fender na tegorocznych targach NAMM 2011 przedstawi replikę Stratocastera gitarzysty punkowego zespołu MC5 Wayne'a Kramera. Jego gitara została wykończona w stylistyce amerykańskiej flagi - korpus to pasy bieli i czerwieni, zaś główkę i pickguard pokrywają charakterystyczne gwiazdki na niebieskim tle.

O gitarze Kramer powiedział: "Każdy zespół potrzebuje swojego znaku rozpoznawczego. Kiedy zakładałem MC5 i zaczynalismy grać właśnie takie podtrzebowaliśmy. Byłem wtedy wielkim fanem Pete Townshenda i z tego co pamiętam na jego gitarze zobaczyłem motyw flagi Wielkiej Brytanii. Pomyślałem - genialny pomysł, ale jestem amerykaninem."

"Pomyślałem, że moim motywem może być amerykanska flaga, pasy i gwiazdy, więc pomalowałem tak moją gitarę. Pokazywała mój patriotyzm i sprzeciw wobec tego co działo się w tamtych czasach w Stanach."

Replika gitary Kramera posiada olchowy korpus, przykręcany klonowy gryf oraz palisandrową podstrunnicę z nabitymi 21 progami. Oprócz standardowych w tamtych latach singli w środkowej pozycji zainstalowano humbuckera Seymour Duncan '59. Wszystko oczywiście wykończone w stylu vintage oraz z dołączonym dedykowanym pokrowcem.

(krn)