Nowy Eclipse Gusa G.

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
Nowy Eclipse Gusa G.

Gitarzysta Ozzy'ego - Gus G i japoński gigant customowych gitar, ESP zaprezentowali nowy model gitary - LTD GUS-600EC.

Gus G, a właściwie Kostas Karamitroudis to znakomity grecki gitarzysta, który występował m.in. z Arch Enemy, Old Man's Child, Sigh oraz Evil Dream. Od 12 lat jest także gitarzystą w grupie Firewind.

Kiedy w 2009 roku został zaproszony do wspólnego koncertowania z Ozzy'm Osbourne'm nie zastanawiał się długo. Od tamtego momentu możemy go zobaczyć wspólnie z legendą metalowego grania. Owocem tej współpracy jest nowa gitara od japońskiego producenta gitar, fimry ESP.

LTD GUS-600EC
to nawiązanie do tradycyjnego kształtu Les Pauli, na których grywali poprzedni gitarzyści Ozzy'ego - Zakk Wylde i Randy Roads.  Model Eclipse został jednak tak zmodyfikowany, by można było poczuć w niej indywidualizm Gusa G.

Grafika na korpus gitary została zaprojektowana przez przyjaciela Gusa, Patrica Ullaeusa we współpracy z Bjornem Johanssonem. Patric jest znanym szwedzkim reżyserem, który tworzył klipy dla takich zespołów jak Dimmu Borgid, Lacuna Coil czy Arch Enemy. Wspólnie z Bjornem, cenionym grafikiem, stworzyli kilka projektów, z których Gus sam wybrał ten, który znalazł się na jego nowej gitarze.

Specyfikacja:

- konstrukcja set-thru
- menzura 25,5"
- mahoniowy korpus
- klonowy gryf
- palisandrowa podstrunnica
- 22 progi
- czarny, niklowany hardware
- blokowane klucze ESP
- pickupy Seymour Duncan Blackout ABH-1 (bridge i neck)
- przełącznik On-Off Mini