Nowe modele LTD 400 w wykończeniu Fade Metallic

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki LTD
Nowe modele LTD 400 w wykończeniu Fade Metallic

Do popularnej linii LTD 400 firmy ESP dołączyło sześć nowych modeli w wyrazistych kolorystycznie wersjach Fade Metallic.

Gitary LTD z linii 400 cechują się wysoką jakością komponentów używanych do ich produkcji, eleganckim designem oraz dość przystępną ceną, co sprawiło, że stały się popularne wśród gitarzystów na całym świecie. Firma ESP zaprezentowała właśnie sześć nowych modeli, które zasilą linię - wszystkie w wykończeniach typu Fade Metallic, z dopasowanymi kolorystycznie główkami. Są to: EC-400 Black Pearl Fade Metallic, H-400 Crimson Fade Metallic, M-400 Solar Fade Metallic, MH-400FR Blue Pearl Fade Metallic, MH-400NT Violet Pearl Fade Metallic oraz Viper-400 Pinkberry Fade Metallic.

Wszystkie modele posiadają m.in. podstrunnice z Pau Ferro, klucze Grover oraz struny D'Addario.

LTD EC-400 Black Pearl Fade Metallic

Gitara z klasycznej serii EC w konstrukcji set-thru posiada mahoniowy korpus i trzyczęściowy, mahoniowy gryf. Na pokładzie znajdziemy komponenty z wysokiej półki - m.in. parę humbuckerów EMG 60 (gryf) i EMG 81 (mostek). Wykończeniu Black Pearl Fade Metallic towarzyszy osprzęt w czarnym kolorze.

LTD H-400 Crimson Fade Metallic

H-400 konstrukcji set-thru posiada mahoniowy korpus z wypukłym topem i trzyczęściowy, klonowy gryf. Wyrazistemu wykończeniu Crimson Fade Metallic towarzyszy osprzęt w czarnym kolorze. Instrument uzbrojono w parę humbuckerów Seymour Duncan przykręcanych bezpośrednio do korpusu - Jazz przy gryfie i Custom 5 przy mostku. Ponadto znajdziemy tu m.in. mostek LTD ze strunami przechodzącymi przez korpus.

LTD M-400 Solar Fade Metallic

Wykończenie Solar Fade Metallic ma sprawić, że każdy gitarzysta, który sięgnie po taką wersję M-400 będzie "lśnić jak gwiazda". Warto sprawdzić samemu, tymczasem na pokładzie instrumentu znajdziemy mahoniowy korpus, przykręcany, trzyczęściowy gryf z klonu, odwróconą główkę, mostek Floyd Rose Special oraz humbuckery Seymour Duncan Jazz (gryf) i Custom 5 (mostek) - regulowane trzypozycyjnym przełącznikiem i pojedynczym pokrętłem głośności.

LTD MH-400FR Blue Pearl Fade Metallic

LTD MH-400FR charakteryzuje się konstrukcją neck-thru-body, mahoniowym korpusem, klonowym, trzyczęściowym gryfem. Także i tu znajdziemy czarny osprzęt oraz - na co wskazuje oznaczenie w nazwie modelu - mostek Floyd Rose Special. Za brzmienie odpowiadają przykręcane bezpośrednio do korpusu, aktywne pickupy EMG 85 (gryf) i EMG 81 (mostek).

LTD MH-400NT Violet Pearl Fade Metallic

Poza wykończeniem, MH-400NT Violet Pearl Fade Metallic różni się od zaprezentowanego powyżej MH-400FR konstrukcją mostka - zamontowano mostek tune-o-matic ze strunami przechodzącymi przez korpus.

LTD Viper-400 Pinkberry Fade Metallic

Viper wpadający w wyraźne odcienie różu to całkiem brawurowa decyzja, wprowadzająca jednak nieco życia do serii opanowanej przede wszystkim przez czarne lub naturalne wykończenia. Instrument jest konstrukcją mahoniową o menzurze 24,75" z wklejanym trzyczęściowym gryfem. Za wszechstronność brzmienia mają zadbać humbuckery Seymour Duncan - '59 przy gryfie i JB przy mostku.

https://www.espguitars.com