Nowa gitara Kirka Hammetta - LTD KH Demonology

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
Nowa gitara Kirka Hammetta - LTD KH Demonology

Kirk Hammett doczekał się kolejnego sygnowanego instrumentu z logo LTD - KH Demonology.

Kirk Hammett znany jest ze swoich zainteresowań filmami grozy oraz wszelkimi dziwnymi i makabrycznymi aspektami życia. Hobby to gitarzysta manifestuje choćby poprzez swoje customowe gitary ozdobione grafikami nawiązującymi do horrorów (np. LTD KH White Zombie, czy cała linia instrumentów ESP z wykończeniem odnoszącym się do klasycznych filmów grozy) albo zjawisk paranormalnych, jak w słynnej serii gitar ESP Ouija.

Kolejnym instrumentem odzwierciedlającym zainteresowania Kirka jest jego najnowsza sygnatura - LTD KH Demonology. Gitara na tyle mocna, aby - jak reklamuje ją firma - przyzwać najpotężniejsze ciemne siły. Wykończoną na czarno gitarę zdobią starożytne symbole - sigile, w których, zgodnie z magią chaosu, zaklęta jest magiczna moc spełniania życzeń. W starszym, okultystycznym znaczeniu wywodzącym się z magii ceremonialnej, sigile są natomiast graficznym przedstawieniem imion aniołów i demonów, przy pomocy których magowie mogli sprowadzać je na ziemię.

Jeśli jednak właściciel LTD KH Demonology nie zdecyduje się na użycie jej jako portalu do sprowadzenia mrocznych sił, zawsze pozostaje bardziej standardowa funkcja tej gitary. Wygodnie wyprofilowany korpus instrumentu, połączony z gryfem metodą neck-thru-body wykonano z olchy. Super cienki, trzyczęściowy, klonowy gryf o profilu U połączono z palisandrową podstrunnicą ozdobioną markerami w kształcie trupich czaszek ze skrzyżowanymi piszczelami. Na podstrunnicę nabito 24 progi typu extra-jumbo.


Demoniczną gitarę napędza para aktywnych przetworników EMG 60 (gryf) i EMG 81 (mostek), z których każdemu przyporządkowano własny regulator głośności. Poza dwoma regulatorami Volume, instrument posiada również gałkę Tone oraz 3-pozycyjny przełącznik. Taki układ zapewnia głębokie, bogate i bardzo agresywne brzmienie. Ponadto instrument wyposażono w mostek tremolo Floyd Rose i klucze LTD. W komplecie dodawany jest futerał z 'nagrobkowej' serii, Tombstone.

http://www.espguitars.com/

www.sound-service.eu

Zdjęcie z targów: redakcja Gitarzysty