DiMarzio Injector - nowe pickupy sygnowane przez Paula Gilberta

Newsy
Pozostałe artykuły marki DIMARZIO
DiMarzio Injector - nowe pickupy sygnowane przez Paula Gilberta

Nowe modele przetworników Injector Neck i Bridge o numerach katalogowych DP422 and DP423, sygnowane przez amerykańskiego gitarzystę, dołączyły do niskoszumowych przetworników typu single-coil, znajdujących się w bogatej ofercie DiMarzio.

Przetworniki DiMarzio Injector charakteryzują się wyjątkową klarownością, brakiem szumów oraz szerszym zakresem dynamiki. 40% mniejsze działanie pola magnesów w porównaniu z typowymi singlami zapewnia bardzo szybki i czytelny atak. Wysokie tony są jasne, ale pozbawione drażniącej często, najwyższej góry, dół jest zwarty i zdefiniowany.

Injector Neck ma nowoczesne, ciepłe brzmienie, a poziom wyjściowy wynoszący 160mV jest znacznie wyższy niż w przypadku typowych, vintageowych przetworników single-coil. Dzięki swej konstrukcji pickup umożliwia granie szybkich przebiegów high-gainowych z zachowaniem bardzo czytelnego i jednocześnie tłustego brzmienia.

Model Injector Bridge jest jednym z najmocniejszych singli DiMarzio typu hum-canceling. Posiada poziom wyjściowy 185 mV i 6 oddzielnych magnesów Alnico, dzięki czemu dźwięk jest czysty i nie skompresowany nawet przy największych przesterowaniach.

Paul Gilbert używał obu przetworniów na swojej ostatniej płycie Fuzz Universe w połączeniu z pickupem Area 67, zamontowanym w środkowej pozycji gitary.