Gibson Nighthawk Standard 2010

Newsy
Gibson Nighthawk Standard 2010

Gibson przedstawił nowe, odświeżone wcielenie modelu gitary z 1993 roku. Limitowane instrumenty łączą klasyczny design z wszechstronnością i wygodą gry.

Gibson Nighthawk dostępny jest w 3 kolorach: Chicago Blue, St. Louis Sauce i Memphis Mojo, a każda z wersji wyprodukowana będzie w 100 egzemplarzach.

Lekkie korpusy z dużym, pojedynczym cutawayem wykonane są z wydrążonego drewna topoli.  Naklejony top wykonany jest z najwyższej klasy klonu wzorzystego Grade AAA.

Nighthawk Standard 2010 ma wklejony, klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą i 22 progi medium jumbo. Zarówno korpus , jak i szyjka posiadają biały binding, a znaczniki na podstrunnicy wykonane są z akrylu. Próg zerowy zrobiony jest z twardego polimeru Corian, a precyzyjne nacięcia na struny wykonywane są komputerowo w technologii PLEK.

Menzura gitary jest nieco większa niż w przypadku standardu Gibsona i wynosi 25,5".

Układ elektryczny tworzą dwa humbuckery Gibson BurstBucker z umieszczonym pomiędzy nimi singlem "Blade". Całość uzupełnia 5-pozycyjny przełącznik i potencjometry VOLUME i TONE, rozłączające cewki humbuckerów.

Unikalny, stały mostek Nighthawk zaprojektowany jest z myślą o zwiększeniu rezonansu i sustainu. Struny przechodzą tu przez korpus gitary, a wysokość każdego siodełka może być regulowane oddzielnie.