Gibson Randy Rhoads Les Paul Custom

Newsy
Gibson Randy Rhoads Les Paul Custom

Firma Gibson uhonorowała amerykańskiego heavy-metalowego gitarzystę Randy Rhoads'a, znanego m.in. z występów w zespole Ozzy'ego Osbourne'a, sygnowanym modelem gitary.

 

Gibson Randy Rhoads Les Paul Custom to najwyższej jakości instrument, pochodzący z Custom Shopu Gibsona. Gitara zbudowana jest na bazie modelu Les Paul Custom Randy’ego z 1974 roku i wyprodukowana jest w limitowanej liczbie 300 egzemplarzy.

Korpus wykonany jest z trzech kawałków drewna - centralnie umieszczonego, cienkiego klonu i doklejonych, mahoniowych boków. Klonowy, rzeźbiony top wykończony jest w żółtawym odcieniu, imitującym stary i pożółkły przez lata grania lakier Alpine White, znany z oryginalnego modelu.

100 sztuk instrumentu jest postarzanych ręcznie, odwzorowując ciężkie warunki, jakie oryginalna gitara przeszła podczas wielu tras koncertowych. Pozostałe 200 egzemplarzy wykończone są w procesie postarzania Gibson Custom VOS, który nieco delikatniej potraktował lakier gitary.

Trzyczęściowy, mahoniowy gryf ma hebanową podstrunnicę z prostokątnymi markerami z masy perłowej, a na główce widnieje charakterystyczna inkrustacja o kształcie przeciętego diamentu oraz logo producenta, wykonane z pięknej masy perłowej. Zarówno korpus, jak i główka gitary mają kilkuczęściowe bindingi.

Para nowych humbuckerów Gibson Super '74, zbudowanych w oparciu o magnesy AlNiCo 3, dokładnie odwzorowuje śpiewne brzmienie gitarzysty.

Gibson Randy Rhoads Les Paul Custom ma stały mostek Tune-o-matic ze strunociągiem Tailpiece, klucze Shaller M6, blokowane zaczepy paska Schaller GP Strap Locks oraz czarną płytkę ochronną z nazwiskiem artysty. Wszystkie elementy osprzętu są pozłacane.