Fender Black Top - nowa seria gitar

Newsy
Fender Black Top - nowa seria gitar

W sprzedaży pojawiły się długo oczekiwane gitary Fendera z serii Black Top, w której znajdują się cztery klasyczne modele: Telecaster, Stratocaster, Jazzmaster i Jaguar. Seria poszerza możliwości brzmieniowe klasycznych konstrukcji o nowe, mocne brzmienia z humbuckerów

Gitary Fender Black Top mają olchowe korpusy, klonowe gryfy i palisandrowe podstrunnice o promieniu 9,5''. W modelach Stratocastera i Telecastera dostępne są również podstrunnice klonowe. Charakterystyczne są też czarne gałki potencjometrów, stylizowane na pokrętła stosowane w starszych wzmacniaczach Fendera.

Fender Black Top Telecaster, Stratocaser i Jaguar mają po dwa humbuckery Hot Vintage Alnico, umieszczone w niklowanych , metalowych puszkach. W modelu Telecaster i Jaguar zastosowano 3-pozycyjne przełączniki i po jednym potencjometrze VOLUME i TONE. Stratocaster ma dodatkowe pokrętło VOLUME i przełącznik 5-pozycyjny. Cechą wspólną tych trzech modeli są też 22 progi Medium Jumbo.

Fender Black Top Jazzmaster ma umieszczony przy mostku humbucker Duncan Designed, a przy gryfie singiel Jazzmaster. 5-pozycyjny przełącznik z potencjometrami głośności i tonu uzupełniają układ elektryczny. Gitara ma 21 progów Medium Jumbo oraz mostek American Vintage Jazzmaster Tremolo z możliwością zablokowania.

Wszystkie gitary Fendera z nowej, budżetowej serii Black Top dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Na rynku polskim instrumenty dystrybuowane są przez firmę Aplauz i kosztować będą około 2500 złotych.