Mustang - nowe wzmacniacze ze stajni Fendera

Newsy
Mustang - nowe wzmacniacze ze stajni Fendera

Fender wprowadza do oferty nową linię wzmacniaczy o nazwie Mustang. Na ich pokładzie znajdziemy precyzyjnie modelowane brzmienia klasycznych wzmacniaczy oraz kolekcję efektów z nowo zaprojektowanej platformy DSP.

W serii znajdą się dwa modele: Mustang I i Mustang II.

 

Pierwszy z nich to combo o mocy 20W z ośmiocalowym głośnikiem Fender Special Design. Urządzenie ma obudowę z zamkniętym tyłem o wysokości 36, szerokości 40 i głębokości 19 cm. Waży niecałe 8 kg. DSP zapewnia 8 modelowanych brzmień wzmacniaczy, 24 efekty oraz tuner.

 

Na znajdującym się w górnej części obudowy panelu znajdziemy standardowe potencjometry GAIN, VOLUME, TREBLE, BASS i MASTER, a także kontrolery DSP - PRESET, MODULATION, DELAY/REVERB, SAVE, EXIT i TAP TEMPO. Stan pracy urządzenia sygnalizują kolorowe diody LED.

 

Drugi ze wzmacniaczy, Fender Mustang II, to większa wersja "jedynki". Combo to posiada moc 40W i dwunastocalowy głośnik Fender Special Design. Mustang II waży ok. 10 kg i ma o kilka centymetrów większą obudowę.

 

Banki brzmień obu wzmacniaczy można rozbudowywać dzięki współpracy z komputerem i słynnym już oprogramowaniem Fender FUSE.

 

Dodatkową atrakcją będą dołączane do wzmacniaczy pakiety oprogramowania firm Ableton oraz IK Multimedia.