Laney LA Studio

Newsy
Pozostałe artykuły marki LANEY
Laney LA Studio

Oferta Laney’a powiększyła się o bardzo ciekawy, 3-watowy lampowy head z wbudowaną technologią Two Notes Torpedo.

Nowy head Laney LA Studio jest wzorowany na wzmacniaczu Laney Supergroup z 1967 roku, oferując klasowe brzmienie od przełamujących się cleanów do przesterowanych barw Tony’ego Iommiego, który rozsławił brytyjską markę w latach 70. LA Studio dostarcza 3 W mocy z opcją zmniejszenia do zaledwie 0,1 W, co pozwala wykorzystać go przy nagraniach w studio jak i komfortowym ćwiczeniu w domu.

Na pokładzie znalazły się trzy lampy ECC83 w preampie oraz jedna 12BH7 w końcówce mocy. Prosty panel sterujący udostępnia, poza włącznikami Power i Brake (zmniejszenie mocy do 0,1 W), szeroką korekcję PRESENCE, BASS, MIDDLE, TREBLE oraz regulator GAIN. Całość uzupełniają 4 gniazda w dwóch sekcjach Bass i Treble do uzyskania różnego charakteru i nasycenia.

Panel tylny oferuje obok wyjść głośnikowych 16 i 8 Ohm, sekcję DI XLR wspieraną przez klasową symulację głośników Two Notes Torpedo z 6 presetami, wyjściem słuchawkowym, gniazdem USB oraz MIDI IN i OUT/THRU. Poprzez USB i dedykowaną aplikację można wgrywać symulacje głośników Two Notes bądź własne impulsy IR, Laney Studio LA może też pracować jako interfejs audio USB. Wbudowane obciążenie reaktywne pozwala korzystać ze wzmacniacza bez potrzeby podłączania fizycznej kolumny.

www.musicinfo.pl
www.laney.co.uk