Basowe wzmacniacze BOSS Katana

Newsy
Pozostałe artykuły marki BOSS
Basowe wzmacniacze BOSS Katana

BOSS przedstawił wzmacniacze Katana-110 Bass i Katana-210 Bass, pierwsze modele dla gitar basowych w słynnej linii wzmacniaczy Katana.

Oferując trzy unikalne rodzaje przedwzmacniaczy, końcówki mocy klasy AB, skuteczne narzędzia do kształtowania brzmienia, wbudowane efekty BOSS i wiele więcej, te gotowe na scenę comba zapewniają dźwięk najwyższej jakości i zaawansowane funkcje, doskonale dostrojone do potrzeb zawodowych basistów.

Uzbrojone w specjalnie zaprojektowane głośniki i solidne obudowy combo, wzmacniacze basowe BOSS Katana są gotowe na każdą sytuację muzyczną. Każdy model charakteryzuje się wydajną konstrukcją bi-amp w klasie AB, a także zmienną regulacją mocy dla uzyskania optymalnego brzmienia przy każdej głośności. Dostępne są typy przedwzmacniaczy Vintage, Flat i Modern — każdy ze skutecznym trójdrożnym przełącznikiem Shape do precyzyjnego dostrajania charakteru — zapewniając doskonałe brzmienie dla każdego stylu lub gatunku.

 

Katana-110 Bass ma moc 60 watów, 10-calowy głośnik niskotonowy i głośnik wysokotonowy, dzięki czemu idealnie nadaje się do grania w domu/studiu i na małych scenach. Katana-210 Bass ma 160 watów, dwa 10-calowe głośniki niskotonowe i głośnik wysokotonowy, oferując dodatkową moc i głębię dla scenicznych konfiguracji. Głośnik wysokotonowy zapewnia definicję w wysokim paśmie dla slapu i innych nowoczesnych stylów gry, w razie potrzeby można go wyłączyć w celu uzyskania bardziej tradycyjnego brzmienia. Na pokładzie znalazła się bogata sekcja efektów, z dedykowanymi sekcjami comp/limiter i drive oraz rozbudowanymi kolekcjami FX1 i FX2, od standardowych jak chorus i flanger, po octave, syntezator basowy i wiele innych. Sekcja FX2 zawiera również delay i reverb, a ponad 60 typów efektów jest dostępnych do załadowania za pomocą edytora BOSS Tone Studio.

Oba modele wzmacniaczy basowych Katana obsługują zewnętrzne sterowanie za pomocą przełączników nożnych, pedału ekspresji i kontrolera nożnego GA-FC. Dostępne jest również symetryczne wyjście XLR z przełącznikiem do wyboru sygnału przed lub po korekcji. Gniazdo słuchawkowe/do nagrywania oferuje bezpośrednie wyprowadzenie brzmienia z efektami i emulacją kolumny z trzema ustawieniami Air Feel, podczas gdy USB pozwala wykorzystać edytor BOSS Tone Studio na komputerze Mac lub Windows.

Podłączając opcjonalny adapter BOSS Bluetooth Audio MIDI Dual Adapter do tylnego panelu, można bezprzewodowo dostosować ustawienia występu z urządzenia mobilnego z systemem iOS lub Android.

www.boss.info