Fender Super-Sonic już w Polsce

Newsy
Fender Super-Sonic już w Polsce

Fender Super-Sonic, jeden z najnowszych wzmacniaczy w katalogu tej kalifornijskiej firmy, trafił właśnie do magazynów firmy Aplauz Audio. Ideą stojąca za tą konstrukcją jest stworzenie profesjonalnego wzmacniacza dla gitarzystów, którzy pragną słynnych fenderowskich brzmień clean i overdrive oraz ekspresyjnego high-gainowego distortion w jednym

Na początek w serii Fendera znalazły się produkty: Super-Sonic 22 Combo, Super-Sonic 60 Combo, Super-Sonic 60 Head i Super-Sonic 212 Enclosure. Nieco później do rodziny dołączy paczka 4x12.

Wersję combo, występująca w wersji 22W i 60W, uzbrojono w głośniki Fender Lightning Bolt Speaker by Eminence o średnicy 12". Wersja head ma moc 60W. Samodzielną, brzozową kolumnę oparto na dwóch dwunastocalowych głośnikach Celestion Vintage 30.

Wzmacniacz Fender Super-Sonic posiada dwa kanały: Vintage i Burn. W pierwszym z nich znajdziemy potencjometry VOLUME, TREBLE, BASS oraz switch VOICING (Normal/Fat). Na kanale Burn do naszej dyspozycji pozostają: GAIN 1, GAIN 2, TREBLE, BASS, MIDDLE, VOLUME. Pogłos sprężynowy regulować można gałką MASTER REVERB. Lampy wykorzystane w tym wzmacniaczu to 6V6, 12AX7 i 12AT7.

Wzmacniacze Fender Super-Sonic dostępne są w wersji wykończenia Black oraz Blonde.