Warwick z wyłączną licencją na instrumenty Sadowsky Guitars Ltd.

Newsy
Pozostałe artykuły marki SADOWSKY
Warwick z wyłączną licencją na instrumenty Sadowsky Guitars Ltd.

Roger Sadowsky (Sadowsky Guitars) oraz Hans-Peter Wilfer (Warwick GmbH) łączą siły, aby zapewnić klientom na całym świecie bogatą ofertę wysokiej jakości instrumentów oraz akcesoriów marki Sadowsky.

“Zacząłem ten biznes pracując jako jednoosobowa firma, mogąc sobie pozwolić na luksus spędzania czasu nad tym co kocham najbardziej, czyli tworzeniu instrumentów. W miarę wzrostu zainteresowania moją marką, obowiązki w firmie oderwały mnie od stołu lutniczego. Po 40 latach ciągłej pracy i prowadzenia firmy sześć dni w tygodniu, jestem podekscytowany nowym partnerstwem z firmą Warwick, dzięki czemu będę mógł ponownie skupić się na produkcji instrumentów oraz dotrzeć do jeszcze szerszego grona muzyków niż wcześniej.” - powiedział Roger ze swojej siedziby w Nowym Jorku.

Roger Sadowsky, znany z wysokiej jakości, profesjonalnych instrumentów, czuł że znalezienie partnera z równie dobrą reputacją, dbałością o jakość i wzornictwo, a także z dobrą obsługą klienta jest kluczowe dla jego firmy. Wczesna pobudka pewnego styczniowego poranka i myśl o dotychczasowych sukcesach i możliwościach firmy Warwick sprawiła, że to właśnie Hans-Peter Wilfer, właściciel Warwick, stał się tym partnerem, na którego padł wybór. Po spotkaniu podczas targów NAMM Show w 2019 roku, Roger odwiedził fabrykę Warwick w niemieckim Markneukirchen. Tam też Roger poznał się z Marcusem Spanglerem, kierownikiem produkcji i R&D firmy Framus & Warwick. Roger i Marcus od razu się polubili, dzieląc to samo przekonanie, że podstawą wyjątkowego instrumentu jest drewno wysokiej jakości.

W ramach nowego partnerstwa, Roger pozostanie kreatywnym wizjonerem instrumentów Sadowsky Guitars, natomiast Warwick przejmie obowiązki produkcji i dystrybucji. Umowa umożliwia Rogerowi być blisko produkcji instrumentów, pozwalając jednocześnie na poszerzenie gamy oferowanych modeli o kilka linii basów, jak i strun oraz akcesoriów, a wszystko to w różnych przedziałach cenowych.

“Jestem zaszczycony mogąc ogłosić wyłączność licencyjną z Warwick GmbH Niemcy. Umowa ta, pozwoli mi na powrót do moich korzeni, jednocześnie sprawiając że muzycy będą mieli jeszcze większy dostęp do moich instrumentów niż dotychczas.”

 

Informacje kontaktowe:

USA Sales: Laurie Abshire, l.abshire@framuswarwickusa.com

International Sales: Florence Wilfer, f.wilfer@warwick.de

Sadowsky NYC Custom Shop: Roger Sadowsky, roger@sadowsky.com

 

https://www.sadowsky.com
www.warwick.de
www.w-distribution.de