Marka - SADOWSKY

 

Firma Sadowsky Guitars powstała w USA po latach doświadczeń i pracy z najlepszymi gitarzystami i basistami z całego świata, zdobywając uznanie wśród muzyków. Roger Sadowsky stworzył najczęściej oglądany bas w szołbiznesie, grając z Willem Lee w „Late Show” Davida Lettermana. Nic dziwnego, że dało to Sadowsky’emu długą karierę w naprawie i ulepszaniu technicznym instrumentów najlepszych nowojorskich basistów.

 Drewno do gitar Sadowsky jest dokładnie selekcjonowane dla najlepszego rezonansu akustycznego, małej wagi i pięknych słojów. Gitary i basy są wykonane ze starannie dobranych olch i jesionów. Gitary Sadowsky to style: Strat, Tele i Electric Nylon, jak również modele sygnowane: Jimm Hall i Jimmy Bruno. Z gitar basowych Sadowsky oferuje instrumenty 4- i 5-strunowe. Wszystkie gitary basowe są dostępne również jako gitary bezprogowe oraz w wersji dla muzyków leworęcznych.

W roku 1982 w Nowym Jorku, lutnik Roger Sadowsky rozpoczął produkcję gitar basowych, które przez lata zyskały niepodważalny status arystokracji w świecie instrumentów muzycznych. Marka Sadowsky to dziś swoisty basowy Lexus, którego modele znajdziemy w kolekcjach takich gwiazd jak Nathan East, Jason Newsted czy Darryl Jones.

Lata doświadczenia zdobytego w pracy ze ścisłą czołówką amerykańskich basistów, zaowocowały stworzeniem przez Sadowsky’ego instrumentów, które mimo swego mało oryginalnego wyglądu powalają na kolana brzmieniem, komfortem gry oraz samym wykonaniem.