Nowości Daredevil - Bootleg Dirty Delay, Drive-Bi Dual Channel Gain i Supernova V2 Fuzz

Newsy
Pozostałe artykuły marki DAREDEVIL
Nowości Daredevil - Bootleg Dirty Delay, Drive-Bi Dual Channel Gain i Supernova V2 Fuzz

Amerykańska firma Daredevil Pedals zaprezentowała trzy nowości - Bootleg Dirty Delay, Drive-Bi Dual Channel Gain oraz Supernova V2 Fuzz.

Daredevil Bootleg Dirty Delay

Bootleg to analogowy delay bazujący na układzie Princeton 2399 IC. Delay ten zaprojektowano aby dostarczał klasycznych brzmień, niczym z taśmowych urządzeń. Im dłuższy czas delay, tym bardziej odczujemy tu przesterowane powtórzenia w stylu lo-fi. Co więcej, Bootleg posiada niezależnie regulowaną sekcję Dirt, która dodaje gainu do powtórzeń. Brzmienie powtórzeń staje się coraz jaśniejsze wraz z ich wygasaniem... coś czego nie doświadczymy w zwykłych taśmowych delayach. Daredevil Bootleg to także możliwość zdalnej kontroli za pomocą dodatkowego przełącznika, co uzupełnia funkcje urządzenia o tap tempo.

Cena Daredevil Bootleg Dirty Delay wynosi ok 1096 PLN.

 

 

Daredevil Drive-Bi Dual Channel Gain

Drive-Bi do dwukanałowy OP-Amp. Zaprojektowany aby osiągnąć przester na poziomie od medium do high-gain. Daredevil Drive-Bi to bardzo surowe oraz dynamiczne brzmienie overdrive, niczym z pieca lampowego. Kanał Lo, to charakterystyczne przybrudzone brzmienie wzmacniacza, przepełnione sustainem. Natomiast, kanał Hi-Gain to poszerzony zakres basów, nasycony i skompresowany sygnał, dla ciepłych brzmień. Jeden z najbardziej naturalnie brzmiących przesterów na rynku, idealny także jako dopałka na solo. Możliwość zasilania baterią 9V.

Cena Daredevil Drive-Bi Dual Channel Gain wynosi ok 1008 PLN.

 

Daredevil Supernova V2 Fuzz

Supernova V2 to silikonowy fuzz - drapieżny, ziarnisty przester, produkowany ręcznie w Chicago. Urządzenie posiada kontrolę Depth, która daje możliwość wyregulowania brzmienia od jasnych barw niczym Vox TB czy Fuzzrite, po mocno nasycony, tłusty fuzz z dużą ilością dołu. Po rozkręceniu Fuzz do końca skali, otrzymamy dławiący, wypełniony zgrzytami gain, o bogatej harmonicznie strukturze. Zejdźmy niżej ze skali, a brzmienie wygładzi się, dając mniej agresywne barwy. Innym ciekawym trikiem będzie dopalenie wejścia fuzza efektem overdrive, co sprawi że fuzz nabierze okatwowych wydźwięków… prawie niczym synth. To idealny fuzz do solówek, który bardzo dobrze przebija się w miksie tłustym brzmieniem.

Cena Daredevil Supernova V2 Fuzz wynosi ok 1008 PLN.

Demo wersji V1, brzmienia identyczne jak w V2:

 

 

Wszystkie efekty Daredevil wykonywane są w USA, posiadają True Bypass oraz gniazdo dla opcjonalnego zasilacza 9V DC. Efekty dostępne są natychmiast.

http://daredevilpedals.com/
www.w-distribution.de