Daredevil Daisho Earl Slick Signature Octave Fuzz

Newsy
Pozostałe artykuły marki DAREDEVIL
Daredevil Daisho Earl Slick Signature Octave Fuzz

Nowy efekt marki Daredevil - Daisho to rezultat współpracy firmy z gitarzystą Davida Bowie i Johna Lennona, Earlem Slickiem.

Urządzenie zaprojektowano pod kątem maksymalnie dynamicznego fuzza oraz dodatkowej kontroli oktawy. Efekt o właściwościach 2 w 1 posiada niezależne układy oraz dodatkową kontrolę bramki szumów, zapobiegającą zakłóceniom, gdy nie gramy. Efekt oparty jest na klasycznych vintage'owych kostkach, z kontrolą Volume oraz Fuzz. Dodatkowo znajdziemy tu kontrolę Depth która podcina lub podbija dolne pasmo.

Układ górnej oktawy umieszczono w torze sygnału przed fuzzem, co zapewnia wyjątkowe doznania i charakterystyczną harmonię którą kojarzymy z hendrixowskim brzmieniem. Układ oktawy może być używany zupełnie niezależnie lub razem z fuzzem. Oba efekty mają swój własny przełącznik nożny. Oznacza to, że efekt oktawy możemy sparować z innym efektem w łańcuchu, np. distortion czy overdrvie.

Bramka szumów z dedykowanym przełącznikiem włączenia/wyłączenia, aktywuje się po przekręceniu pokrętła zgodnie z ruchem wskazówek zegara, co powoduje wycięcie szumu wysokich częstotliwości podczas pauz bez gry. To bardzo pomocne narzędzie przy grze w high-gainowym ustawieniu z włączoną oktawą. Bramka szumów przechodzi w bypass kiedy gałki Gain czy Volume zostają skręcone.

Daredevil Daisho Octave Fuzz przez ponad rok stanowił część pedalboardu Earl Slicka, także podczas jego trasy w koncertach Experience Bowie. Daisho to japońska nazwa kompletu dwóch mieczy używanych przez samurajów i w przypadku efektu Daredevil nawiązuje do jego podwójnego charakteru. Urządzenie zostało ozdobione grafiką będącą kopią tatuażu Earla Slicka, opracowaną przez znanego tatuażystę Caseya Von Sassa.

Sugerowana cena efektu to 1099,55 PLN

http://daredevilpedals.com
http://www.w-distribution.de

 

Powiązane artykuły