Xotic Super Sweet Booster i Super Clean Buffer

Newsy
Pozostałe artykuły marki XOTIC
Xotic Super Sweet Booster i Super Clean Buffer

Podczas tegorocznych targów NAMM Show 2019, Xotic zaprezentował dwie ciekawe nowości. Uzupełniając kolekcję świetnie brzmiących przesterów, paleta efektów firmy poszerzyła się o sprawny booster oraz bufor.

Xotic Super Sweet Booster (SSB) i Super Clean Buffer (SCB) posiadają wysokiej jakości przedwzmacniacz klasy A, zbudowany na jednostce JRC4558. Częstotliwość podbicia, możemy tu dodatkowo korygować mikroprzełącznikami DIP na jednym z boków efektów, są to: High Cut, Hi Mid Boost, Low Mid Boost i Bass Boost. Dzięki takiej korekcji, mamy możliwość szerokiego zakresu brzmienia. Wewnątrz efektów znajduje się także przełącznik do zmiany pomiędzy buforowanym a true bypassem. Zasilanie dostarczane jest za pomocą baterii 9V, lub opcjonalnie zasilaczem 9-18V DC.

Xotic Super Sweet Booster

Xotic Super Sweet Booster (SSB) to dynamiczny, transparentny i czysty booster, z korekcją +20 dB, który dostosowano specjalnie do artykulacji gitarowej. Wielu gitarzystów nadal lubuje się w vintage'owych pickupach gitarowych, które z uwagi na swoją budowę, nie mają wystarczająco mocnego sygnału wyjściowego aby nasycić wzmacniacz naturalnym przesterem. Ci którzy znają to zjawisko, od dawna wiedzą jak podrasować swoje brzmienie wzmacniacza, dopalając go efektami typu TS. Technika ta nie zawsze jest jednak lubiana, z uwagi na fakt, że efekt overdrive musi być zawsze włączony. Tutaj rozwiązaniem może być nowy booster Xotic.

 

Xotic Super Clean Buffer

Xotic Super Clean Buffer (SCB) to urządzenie dla purystów gitarowego brzmienia, którzy podłączają swoją gitarę do wysokiej jakości wzmacniacza oczekując najlepszych rezultatów. Główną przyczyną utraty jakości sygnału jest brak dobrze przygotowanego bufora w efektach. Jeśli sygnał biegnie przez długie kable oraz rozbudowany pedalboard efektów (nawet z wbudowanym buforem), to finalne brzmienie może okazać się płaskie i nieprzyjemne. Rozwiązaniem jest Xotic Super Clean Buffer, którą pozwoli na uwolnienie się od tych problemów, gwarantując przejrzysty sygnał o najlepszych parametrach.

 

Cena obydwu efektów Xotic wynosi około 745 PLN.

 

http://xotic.us/effects
www.w-distribution.de