Nowe efekty Xotic RED LTD

Newsy
Pozostałe artykuły marki XOTIC
Nowe efekty Xotic RED LTD

Znana, amerykańska manufaktura Xotic zaprezentowała limitowane edycje pięciu najpopularniejszych efektów swojej produkcji, w przykuwającej wzrok, czerwonej stylistyce. Jednym z nich jest BB Preamp – sygnatura Andy’ego Timmonsa.

Xotic BB Preamp Andy Timmons Signature Limited Edition Red 

Efekt dający 30 dB czystego podbicia i rozżarzone tony overdrive’a – BB Preamp sygnowany przez Andy’ego Timmonsa to reinkarnacja oryginalnego efektu Xotic, który pierwszy raz znalazł się na rynku w roku 2005. Już wtedy, efekt cechujący się naturalnym brzmieniem i zrównoważoną kompresją, prędko stał się rozpoznawalny wśród gitarzystów i do dziś pozostał nieodłącznym elementem pedalboardu i brzmienia Andy’ego.

Marka Xotic ponownie łączy siły z Andym Timmonsem i prezentuje 3000 sztuk sygnowanego efektu. W pudełku znajduje się także sygnowana kostka i próbny link do nowej strony Andy’ego - guitarxperience.net, której użytkownicy znajdą gitarowe lekcje i porady a także materiały zza kulis.

Sugerowana cena: 1213 PLN z VAT. Limit: 3000 sztuk.

 

 

Xotic SL Drive Limited Edition Red 

Znane z organicznego, pięknie nasyconego brzmienia, legendarne brytyjskie wzmacniacze Super Lead & Super Bass, zapewniają świetne soniczne doznania od prawie 50 lat. Na brzmieniach tego typu opierali się tacy gitarzyści jak Jimmy Page czy Paul Kossoff. Firma Xotic zrekonstruowała to niepowtarzalne, vintage’owe brzmienie i umieściła w skromnej acz wytrzymałej obudowie.

SL Drive to responsywność porównywalna z żywym wzmacniaczem i czyste tony uzyskane po przykręceniu regulatora volume. Wewnętrzne przełączniki dip pozwalają uzyskanie brzmienia zbliżonego do obu wzmacniaczy z roku 1959. Ustawienie Super Lead to jaśniejsze brzmienie i większy gain a Super Bass to wyraźniejszy dół i przyciszone soprany.

Sugerowana cena: 910 PLN z VAT. Limit: 1000 sztuk.

 

Xotic EP Booster Limited Edition Red 

Co mają ze sobą wspólnego brzmienia takich ikon gitary jak Jimmy Page, Eddie Van Halen, Brian May i Eric Johnson? Każdy z nich używał jako preampu legendarnego echa Echoplex EP-3. Xotic zamknął ten magiczny pierwiastek w kostce EP Booster.

Bazując na komponentach najwyższej jakości, oddzielnym układzie FET oraz wyjściu o niskiej oporności EP Booster dostarcza nawet +20 dB czystego podbicia i zapewnia bogate, świetliste góry i doły, które nie są męczące dla ucha. Wewnętrzne przełączniki dip pozwalają na wybór pasma boostu i ustawienia korekcji. Najprostszy, czysty boost przypomina brzmieniem magicznego EP-3 a tym samym dźwięki wydobywane przez największe legendy.

Sugerowana cena: 859 PLN z VAT. Limit: 1000 sztuk.

 

Xotic SP Compressor Limited Edition Red

Xotic SP Compressor dysponuje taką samą technologią, jaką zastosowano w ikonicznym kompresorze Ross Compressor (uznanym przez wielu gitarzystów za najlepszy kompresor wszech czasów), czyli OTA (Operational Transconductance Amplifier).

Bardzo wszechstronny SP Compressor posiada najwyższą jakość dźwięku oraz szeroką paletę ustawień kompresji, od vintage’owej po subtelną oraz nowoczesną i dużo więcej. Posiada kontroler dry blend, ponad +15 dB podbicia i wewnętrzny przełącznik dip regulujący atak.

Sugerowana cena: 960 PLN z VAT. Limit: 1000 sztuk.

 

Xotic Wah XW-1 Limited Edition Red 

Xotic Wah bazuje na kultowym modelu - włoskim efekcie Clyde McCoy Wah, produkowanym w latach 1967-1968. Gitarzysta korzystający z Xotic Wah nie otrzymuje jednego lub trzech brzmień w jednej kostce, tylko nieograniczone pole działania oraz unikatowe kontrolery (Bias, Wah Q, Treble, Bass), które pozwolą na zarządzanie przestrzenią wedle życzenia. Poziom regulacji i wszechstronności kaczki Xotic Wah czyni z niej - jak zapewnia firma - najbardziej uniwersalny pedał tego typu wśród obecnie dostępnych na rynku.

Sugerowana cena: 1719 PLN z VAT. Limit: 300 sztuk.

 

Wszystkie nowości będą dostępne w sprzedaży w połowie lutego 2018.

Więcej informacji:

http://xotic.us
http://www.w-distribution.de