Nowe przetworniki EMG sygnowane przez muzyków Slayer, Megadeth i Anthrax

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EMG
Nowe przetworniki EMG sygnowane przez muzyków Slayer, Megadeth i Anthrax

Firma EMG zaprezentowała pięć nowych zestawów przetworników sygnowanych między innymi przez muzyków takich zespołów jak Slayer, Megadeth czy Anthrax.

Nowe zestawy gitarowych i basowych pickupów EMG obejmują sygnatury Larsa Frederiksena (Rancid), Davida Ellefsona (Megadeth), Franka Bello (Anthrax), Toma Araya (Slayer) oraz Prashanta Aswani. Zestawy trafią do sprzedaży ostatniego dnia stycznia.

Lars Frederiksen Dirty Middle Finger Set (EMG LF-DMF Set)

"Bardzo długo czekałem na coś podobnego i wreszcie stało się" - mówi Lars Frederiksen o swoich najnowszych pickupach. Zestaw pasywnych humbuckerów gitarzysty Rancid to nowoczesny twist w oldschoolowej klasyce. Przetworniki cechują się osłonami ze stali nierdzewnej w wersji black chrome, podwójnymi rzędami regulowanych nabiegunników oraz niestandardowym uzwojeniem cewek. Humbucker mostkowy wyposażony jest w magnes ceramiczny, a gryfowy w magnes Alnico 5. Połączenie regulowanych nabiegunników z customowym uzwojeniem ma gwarantować najlepszą redukcję szumów.

 

Prashant Aswani The Revelation Set (EMG REV Set)

Prace nad zestawem dla wirtuoza fusion, Prashanta Aswani trwały ponad 2 lata, podczas których kolejne wariacje przetworników były testowane w czasie nagrań w studio oraz występów na żywo. W rezultacie powstał zestaw pasywnych humbuckerów, który - jak zapewnia firma - cechuje się czystością i selektywnością brzmienia spotykaną zazwyczaj jedynie w aktywnych pickupach. Przetworniki posiadają precyzyjnie nawijane customowe cewki oraz magnesy Alnico 2 które tworzą idealny balans między pozycją mostkową a gryfową. Pickupy dostępne są w osłonach w kilku wersjach kolorystycznych: czarny, kość słoniowa, biały, chrom, chrom mat, czarny chrom, złoty i złoty mat.

 

David Ellefson Signature Set (EMG DE Set)

Sygnowany przez basistę Megadeth, który współpracuje z EMG od wielu lat, zestaw to kombinacja przetwornika Dual Coil przy mostku (DC) oraz przetwornika gryfowego wyposażonego w magnes ceramiczny ze stalowym prętem (CS). Takie połączenie pickupów zostało zastosowane po raz pierwszy właśnie przy okazji najnowszego setu Davida Ellefsona. DE Set dostępny jest w osłonach soapbar w wersji cztero i pięcio strunowej (3,5" i 4").

 

Frank Bello Signature Set (EMG FB Set)

Basista Anthrax to kolejny wieloletni współpracownik firmy EMG, a jego oryginalny zestaw przetworników EMG PJ-Set stał się nieodłącznym elementem jego brzmienia. Frank Bello jest również jednym z pierwszych artystów, którzy sięgnęli po pickupy EMG z serii X, doceniając zapewniany przez nie większy headroom. Z myślą o sygnowanym przez Bello modelu, firma rozpoczęła eksperymenty z różnymi kombinacjami pickupów PJ, czego rezultatem jest FB Set w czerwonych osłonach. Mocowany przy mostku długi pickup LJAX wyposażony jest w magnes Alnico 5, a PCSX z dzieloną cewką magnes ceramiczno - stalowy.

Tom Araya Signature Set (EMG TA Set)

Tom Araya z legendarnego Slayera to kolejny wieloletni artysta marki EMG. Jego zestaw to para przetworników 35DC i 35J. Pierwszy posiada dwie cewki z rdzeniem ceramicznym umieszczone obok siebie, co zwiększa pole magnetyczne pod strunami i zapewnia pełny dźwięk w niskim paśmie, drugi zaś wyposażony jest w pojedynczą cewkę z ceramicznym magnesem na całej długości cewki. Takie cobo pojawia się po raz pierwszy właśnie w sygnowanym zestawie Toma.

http://www.emgpickups.com