Wznowione albumy Megadeth od dziś w sklepach

Newsy
Wznowione albumy Megadeth od dziś w sklepach

Już dziś premiera wznowionych albumów formacji Megadeth - pochodzącego z 2001 roku "The World Needs A Hero" oraz "The System Has Failed" wydanego pierwotnie w 2004. Wydawcą krążków jest wytwórnia BMG.

"The World Needs A Hero" to dziewiąty album studyjny Megadeth. Jego premiera miała miejsce w maju 2001 roku. Krytycy muzyczni ogłosili go powrotem grupy do do cięższego grania. Album zajął 16 miejsce na liście Billboard 200, zyskał pozytywne recenzje w prasie na całym świecie i był porównywany z klasycznymi albumami grupy "Rust In Peace" i "Countdown To Extinction". To jedyna płyta formacji, na której na gitarze zagrał Al Pitrelli.

Remasteringiem płyty zajął się Ted Jensen (Guns N’Roses, Mastodon, Machine Head i Trivium). Nowa wersja będzie zawierać dodatkowy nagrany na żywo utwór "Coming Home" (wersja CD i digital). "The World Needs A Hero" po raz pierwszy ukaże się również na winylu.

Lista utworów:

1. Disconnect
2. The World Needs A Hero
3. Moto Psycho
4. 1000 Times Goodbye
5. Burning Bridges
6. Promises
7. Recipe For Hate…Warhorse
8. Losing My Senses
9. Dread And The Fugitive Mind
10. Silent Scorn
11. Return to Hangar
12. When
13. Coming Home (CD Bonus Track)

 

Kolejny, dziesiąty krążek Megadeth "The System Has Failed" ukazał się we wrześniu 2004 roku. Muzycznie, był kontynuacją artystycznej linii poprzedzającego ją "The World Needs A Hero", brzmiąc jeszcze bardziej thrashowo niż poprzednik. Album zyskał duże zainteresowanie zarówno wśród fanów, jak i dziennikarzy i zadebiutował na 18 miejscu listy Billboard. "The System Has Failed" jest pierwszym z trzech krążków amerykańskiej grupy nagrany bez oryginalnego basisty Davida Ellefsona. Na płycie obok Dave'a Mustaine'a pojawili się muzycy sesyjni - Chris Poland (gitara), Jimmie Lee Sloas (bas) i legendarny perkusista Vinnie Colaiuta.

Również ten materiał zremasterował Ted Jensen. Płyta została wzbogacona o dwa utwory: "Time/Use The Man" i "Conjuring" (wersja CD i digital) i pierwszy raz ukaże się również na winylu.

Lista utworów:

1. Blackmail The Universe
2. Die Dead Enough
3. Kick The Choir
4. The Scorpion
5. Tears In A Vial
6. I Know Jack
7. Back in The Day
8. Something That I’m Not
9. Truth Be Told
10. Of Mice and Men
11. Shadow of Deth
12. My Kingdom
13. Time / Use The Man (Live) (CD Bonus Track)
14. Conjuring (Live) (CD Bonus Track)

 

Zdjęcie: Robert Wilk