Randall Satan 50 w dostawie Music Info

Newsy
Pozostałe artykuły marki RANDALL
Randall Satan 50 w dostawie Music Info

We wrześniowej dostawie polskiego dystrybutora marki Randall, firmy Music Info, pojawiły się nowe heady Satan 50, sygnowane przez przez gitarzystę The Haunted i Feared, Ola Englunda.

Kiedy firma Randall rozpoczynała współpracę z Ola Englundem nad sygnowanym, 120-watowym wzmacniaczem Satan, nikt nie spodziewał się sukcesu, z jakim spotkało się to urządzenie.

Ola Englund: „Jeśli jest ktokolwiek, komu mogę całkowicie zaufać w kwestii wzmacniaczy i ich projektowania, jest to Mike Fortin. Grałem na niemal wszystkich obecnych na rynku metalowych wzmacniaczach, ale dopiero ten zaprojektowany przez Mike'a jest jak powrót do domu po latach poszukiwań. Gdy powstał Satan I moje niekończące się poszukiwania przeszły do historii. Jego urządzenia mają całkiem inny charakter i nie da się ich porównać z żadnym innym wzmacniaczem. Mike jest prawdziwym mistrzem tego rzemiosła, a przy okazji świetnym człowiekiem i utalentowanym kucharzem.”

Model Satan 50 to mniejszy brat 120—watowego monstrum, ponownie zaprojektowany przez Mike'a Fortina. Diabelskie brzmienie uzyskiwane jest dzięki 3 lampom 12AX7 w preampie oraz dwóm 6L6 w końcówce mocy, z możliwością regulacji Biasu na tylnym panelu, pozwalającą na zastosowanie różnych rodzajów lamp mocy.

Do dyspozycji są 2 kanały: pierwszy z 3-zakresową korekcją oraz potencjometrami GAIN i VOLUME, rozbudowany jest o przełącznik SWEEP zmieniający częstotliwość regulacji środka, oraz gałki GRITH i GRIND regulujące gain oddzielnie dla niskich i wysokich częstotliwości. Kanał drugi cechuje masywny przester oraz prosta obsługa gałkami VOLUME, GAIN i TONE.

Wzmacniacz udostępnia szeregową i równoległą pętlę efektów z regulacją poziomu (załączaną też z footswitcha) oraz wyjście XLR z symulacją głośnika. Wbudowany, obsługiwany przełącznikiem nożnym boost o nazwie KILL odpowiada za prawdziwie zabójcze podbicie, a całość uzupełnia sekcja Master z regulacją Volume, Depth i Presence.

 

W ofercie Music Info dostępny jest też większy model Satan 120W, jak również cały przekrój wzmacniaczy Randalla (m.in. wzmacniacze lampowe i kolumny serii Diavlo, zestaw sygnowany przez Kirka Hammetta - head KH 120 z kolumną, model Thrasher 100 czy małe comba KH 15, NB 15, LB 15, RX 15). 

www.musicinfo.pl
www.randallamplifiers.com