Kirk Hammett o sygnowanym Randallu KH103 (video)

Newsy
Kirk Hammett o sygnowanym Randallu KH103 (video)

Zobacz video, w którym Kirk Hammett opowiada o swoim najnowszym sygnowanym wzmacniaczu Randall KH103.

"Do tej pory używałem wzmacniacza o konstrukcji modułowej, jednak doszedłem do wniosku, że ruszając w trasę potrzebuję czegoś bardziej wytrzymałego. Randall KH103 jest dokładnie tym, czego szukałem. Jest ręcznie lutowany, precyzyjny i świetnie wykończony."

Randall KH103 to model, którego Kirk Hammett używa zarówno na scenie jak i w studio. Prace nad prototypem wzmacniacza trwały trzy lata i odpowiadał za nie znany designer Mike Fortin. Randall KH103 to 120-watowy, trzykanałowy, lampowy (na lampach 12AX7/6L6) wzmacniacz, wyposażony w siedem programowalnych funkcji MIDI na każdym kanale. Dwie główne gałki Master Volume wzmacniacza kontrolowane są przez MIDI, tak samo jak dwie pętle efektów (równoległe lub szeregowe).

Randall KH103 był testowany i ulepszany podczas prawdziwych koncertów, między innymi podczas występu "wielkiej czwórki" na Yankee Stadium w 2011 roku, Abu Dhabi, Indiach czy jubileuszowych koncertach w 2011 roku w Fillmore w San Francisco.

"Kiedy Mike po raz pierwszy pokazał mi ten nowy wzmacniacz, podpiąłem się do niego i od razu się w nim zakochałem. Natychmiast stał się częścią mojego brzmienia. To właśnie on odpowiada za brzmienie, które możecie usłyszeć w 'Through The Never'. To część mojego soundu koncertowego oraz studyjnego w przyszłości. To wspaniały wzmacniacz, który dostarczył mi brzmienia, jakiego od dawna szukałem."

Więcej na stronie: http://www.randallamplifiers.com