Line 6 Powercab 112 i 112 Plus

Newsy
Pozostałe artykuły marki LINE 6
Line 6 Powercab 112 i 112 Plus

Firma Line 6 zaprezentowała dwa nowe, aktywne systemy głośnikowe Powercab 112 i Powercab 112 Plus.

Powercab 112 i Powercab 112 Plus to oparte na jednym 12" głośniku aktywne systemy przeznaczone do współpracy z modelerami i profilerami gitarowymi a nawet efektami symulacji wzmacniacza, które mają zapewnić wrażenie korzystania z prawdziwego wzmacniacza. Użytkownik otrzymuje tu możliwość przełączenia między sześcioma klasycznymi typami głośników, może też zdecydować się po prostu na podłączenie modelera i użycie opcji Flat Mode. Nowe kolumny zapewniają wystarczającą głośność aby sprawdzić się nie tylko w domowych warunkach, ale również w małych klubach i przestrzeniach średniej wielkości. Powercab 112 i 112 Plus to lekka (16 kg) ale wytrzymała konstrukcja, kompaktowy rozmiar, rozsuwane nóżki, a także wyjścia XLR. W przeciwieństwie do innych kolumn używanych razem z profilerami, Powercab 112 nie przypomina kolumny PA i charakteryzuje się klasycznym wyglądem kolumny gitarowej.

Najważniejszą cechą Line 6 Powercab 112 i 112 Plus jest modelowanie głośników. Brzmienie wzmacniacza zależy od jakości kolumn w równym stopniu co od innych komponentów, jednak nikt dotychczas nie modelował brzmienia samych głośników w oderwaniu od kolumn, w których są umieszczone. Powercab 112 to kolumna wyposażona w jeden 12" customowy, hybrydowy głośnik koaksjalny, który za pomocą jednego przycisku (tryb Speaker Modelling) można przełączyć między sześcioma klasycznymi typami głośników (Celestion Vintage 30, Celestion Green Back, Celestion Creme Back, Jensen P12Q, Eminence Swamp Thang i Jensen Blue Bell). Natomiast wspomniany tryb Flat Mode cechuje się neutralną charakterystyką częstotliwościową w przedziale 70Hz - 20kH z dużą ilością head roomu i można go wybrać bez konieczności dostrajania modelera.

Line 6 Powercab 112 Plus to rozszerzona wersja kolumny zawierająca m.in. dwucalowy wyświetlacz LCD, możliwość załadowania i przechowywania do 128 zewnętrznych presetów, które można spersonalizować przy pomocy darmowego oprogramowania na macOS i Windows, gniazada MIDI, AES/EBU i L6 LINK, wejście USB z interfejsem USB audio 2.0 kompatybilnym z najważniejszymi programami DAW oraz iPadem i iPhonem, a także dodatkowe wejście jack.

 

https://line6.com