Line 6 Helix

Newsy
Pozostałe artykuły marki LINE 6
Line 6 Helix

Już niedługo na rynku pojawi się flagowy multiefekt Line 6 Helix, wykorzystujący zupełnie nową technologię modelingu i oferujący niespotykane możliwości konfiguracji i obsługi.

Każdy fizyczny element jak i algorytmy oprogramowania zostały pieczołowicie opracowane w celu oddania dynamicznego zachowania się i charakteru brzmienia wzmacniaczy lampowych oraz odwzorowania najwyższej klasy efektów. Zupełnie nowy silnik modelowania HX wykorzystuje podwójną sekcję DSP z bardzo szybkimi, znakomicie zoptymalizowanymi procesorami Sharc ADSP-21469 450MHz. Wszystkie symulacje wzmacniaczy oraz nowe efekty zostały opracowane od nowa przy wykorzystaniu technologii HX.

W centrum podłogowego procesora umieszczono duży, kolorowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości, na którym doskonale widać wszelkie zmiany parametrów oraz zaawansowanej konfiguracji efektów w łańcuchu. Łańcuch efektowy może wykorzystywać aż 32 bloki ustawione szeregowo lub równolegle, a wyjściowa ich ilość ograniczona jest możliwościami obliczeniowymi urządzenia. Do obsługi służy 12 nowatorskich przełączników nożnych z funkcją dotykową, otoczonych mutlikolorowymi pierścieniami i posiadających 12 dedykowanych wyświetlaczy.

Obok olbrzymiej palety efektów i kilkudziesięciu modeli wzmacniaczy Line 6 Helix umożliwia wykorzystanie impulsów IR, czyli w skrócie zewnętrznych, programowych symulacji kolumn głośnikowych. Na pokładzie znalazł się też. m.in. looper działający w trybie stereo lub mono (odpowiednio 60 i 120 sekund).

Do dyspozycji jest wbudowany pedał ekspresji oraz cały szereg wejść i wyjść, jak pełna obsługę MIDI, wejście gitary, Aux In, mikrofonowe XLR, cztery programowalne pętle efektów, wyjścia XLR i jack, Variax, cyfrowe S/PDIF i AES/EBU czy gniazdo USB.

Line 6 Helix będzie dostępny w wersji podłogowej oraz rackowej z dedykowanym sterownikiem nożnym. Wyjściowa cena procesora została ustalona na poziomie1.499 dolarów USA.

www.line6.com