Fender American Deluxe w nowej odsłonie

Newsy
Fender American Deluxe w nowej odsłonie

Niezwykle cenione wśród profesjonalnych muzyków gitary Fendera z serii American Deluxe wracają ulepszonej wersji, opracowanej przez Fendera na podstawie uwag i komentarzy użytkowników

Główną zaletą nowego Fendera American Deluxe jest podstrunnica o zmiennym od 9,5 do 14 cali promieniu (compound radius), pozwalająca na optymalne ustawienie akcji i wygodne podciąganie w każdej pozycji na gryfie. Niespodzianką jest także zastosowanie zaprojektowanych od nowa przystawek z serii Noiseless. Nowe przetworniki mają symbol N3 i według zapewnień firmy dostarczą idealnego połączenia rasowego brzmienia Stratocastera, fenderowskiej szklanki i absolutnego braku szumów. Zmieniony został ich system przełączania, o nazwie S1.

W odnowionej serii znalazły się wszystkie występujące w niej modele - Jazz Bass, Precision, Stratocaster i Telecaster - korpusy jesionowe i olchowe, profile gryfu standardowe oraz "V", a także klonowe lub palisandrowe podstrunnice. W Stratocasterze o układzie przetworników HSS zastosowany został switch "Passing Lane", przekierowujący sygnał z dowolnego przetwornika do pozycji mostkowej z pominięciem pota TONE. Taka ilość opcji z pewnością zadowoli każdego gitarzystę.