Gibson prezentuje najnowszy model Joan Jett Blackheart

Newsy
Gibson prezentuje najnowszy model Joan Jett Blackheart

Można powiedzieć, że Joan Jett kładła fundamenty muzyki punkowej z zespołem The Runaways w połowie oraz pod koniec lat siedemdziesiątych. Później tworzyła hit za hitem ze swoim własnym zespołem o nazwie Blackhearts. Podczas całej swojej kariery aż po dziś dzień, Joan zawsze oddana była swoim gitarom Gibsona. Mowa tu szczególnie o mocno zmodyfikowanym modelu Melody Maker, który przez wiele lat świetnie sprawdzał się w trasie

Jett wie, że jej Gibsony - od najwyższych i najbardziej ekskluzywnych modeli Les Paul po najskromniejsze instrumenty "dla początkujących" - posiadają moc kruszącą najtwardszą skałę, jak żadne inne gitary. Niezależnie od tego, czy chodzi o potężne punkowe akordy, czy solowe melodie, te gitary zawsze dają radę. "Nabyłam mojego Melody Makera w 1977r." - tak mówi Jett o gitarze, którą uczyniła jedną z najbardziej ikonicznych instrumentów w historii rock and rolla. "Była bardzo lekka i brzmiała świetnie. To gitara, której używałam podczas współpracy z Runaways, a później nagrywałam na niej wszystkie swoje hity, jak np. 'I Love Rock N' Roll', 'Bad Reputation', czy 'Do You Wanna Touch Me.' To moje maleństwo."

Aby oddać część jej osiągnięciom, Gibson USA zdecydował się stworzyć Joan Jett Blackheart, gitarę zrobioną na wzór oryginalnego egzemplarza artystki, jednak z kilkoma ulepszeniami odpowiadającymi ekskluzywnej sygnaturze. Ten wyjątkowy Melody Maker jest bardzo lekki, a zarazem posiada wyśmienicie rezonujący mahoniowy korpus i gryf. Instrument posiada klasyczny mostek Tune-o-matic (ABR-1) ze strunociągiem, siodełko Corian oraz jeden przetwornik BurstBucker 3 typu zebra umieszczony przy mostku, nadający bardzo vintage' owy klimat. Joan Jett Blackheart to gitara, która poradzi sobie z najagresywniejszym riffem, a zarazem świetnie zabrzmi przy wygrywaniu słodkich melodii.