Nowe sygnatury Stephena Carpentera od ESP Guitars

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
Nowe sygnatury Stephena Carpentera od ESP Guitars

Firma ESP zaprezentowała w tym roku aż trzy nowe modele sygnowane przez gitarzystę Deftones, Stephena Carpentera.

LTD SC-20

W 2018 roku mija 20 lat od chwili, gdy Stephen Carpenter i firma ESP opracowali pierwszą sygnowaną gitarę. Z tej okazji światło dzienne ujrzał model LTD SC-20, który nawiązuje do pierwszych dni Carpentera na pokładzie ESP. Sześciostrunowa gitara o konstrukcji neck-thru-body i menzurze 25,5" oferuje klonowy, trzyczęściowy gryf, skrzydła korpusu wykonane z olchy oraz podstrunnicę o promieniu 350 mm z hebanu makassar. Całość, wraz z gryfem i główką opatrzono przyciągającym wzrok wykończeniem See Thru Green.Instrument posiada 24 progi extra jumbo, boczne fluorescencyjne markery, blokowane klucze LTD i mostek Tonepros Locking TOM ze strunami przechodzącymi przez korpus. Na pasywny układ elektroniczny złożył się humbucker Seymour Duncan JB przy mostku zestawiony z zaprojektowanymi przez ESP pickupami - singlem LS-120N (pod gryfem) i humbuckerem LH-150N w pozycji środkowej. Przetworniki sterowane są pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Volume i Tone.

LTD SCT-607 Baritone

SCT-607B to nowa wersja znanego już modelu ESP STEF-T7B o tradycyjnym, kształcie opartym na Telecasterze (wykorzystywanym w serii ESP i LTD TE), ale barytonowej skali 27" i siedmiu strunach. Tym razem jednak został on opatrzony logo LTD, wykończeniem green sparkle oraz kilkoma zmianami na pokładzie.

Gitara posiada gryf wykonany z trzech kawałków klonu i przechodzący przez całą długość olchowego korpusu. Instrument wyposażono w podstrunnicę z hebanu makassar o promieniu 350 mm, 24 progi extra jumbo, boczne fluorescencyjne markery, odlewany mostek i blokowane klucze LTD. Wśród komponentów zachowanych z STEF-T7B znalazł się blokowany mostek TonePros TOM string-thru-body oraz para wszechstronnych, sygnowanych aktywnych pickupów Fishman Fluence SRC sterowanych pokrętłami głośności i tonów oraz trzypozycyjnym przełącznikiem. Push-pull w regulatorze Volume pozwala na wybór między opcjami brzmienia Modern Active oraz Modern Passive Attack na obydwu przetwornikach - wyposażonym z magnes ceramiczny pickupie przy mostku oraz umieszczonym pozycji środkowej Fishmanie z magnesem alnico.

LTD SC-608 Baritone

Ilość strun rośnie raz jeszcze wraz z trzecim modelem Stephena Carpentera, LTD SC-608B. Również ten barytonowy model o ośmiu strunach jest nową, wypuszczoną pod marką LTD, wersją wcześniejszego modelu ESP STEF B-8. Tym razem firma zdecydowała się na bardziej wyraziste wykończenie Red Sparkle, a o osobie Carpentera sygnującego model przypomina podpis umieszczony na podstrunnicy.

Gitara o menzurze 27" posiada podobne rozwiązania, które zastosowano w LTD SCT-607, w tym układ przetworników Fishman Fluence SRC i opcją Push-pull w regulatorze Volume. Z różnic trzeba wymienić mahoniowy korpus (połączony z zastosowanym we wszystkich trzech modelach klonowym gryfem neck-thru-body) oraz mostek Hipshot również ze strunami przechodzącymi przez korpus.

https://www.espguitars.com