Nowe sygnatury Richarda Z. Kruspe z serii ESP E-II

Newsy
Pozostałe artykuły marki E-II
Nowe sygnatury Richarda Z. Kruspe z serii ESP E-II

Najświeższą nowością w ofercie firmy ESP są dwa nowe modele sygnowane przez gitarzystę Rammstein, Richarda Z. Kruspe, które zasiliły linię gitar ESP E-II.

Do istniejącego w portfolio firmy modelu Richarda Z. Kruspe, ESP RZK-II (przeczytaj test gitary) w charakterystycznym wykończeniu Burnt dołączyły dwa nowe, również podrapane i przypalane - ESP E-II RZK-I Burnt oraz ESP E-II RZK-II Burnt.

E-II RZK-II Burnt nie jest tak naprawdę całkowicie nową gitarą. Doskonale rozpoznawany przez fanów zespołu, wcześniejszy ESP RZK-II był dostępny w Custom Shopie firmy i budowany przez japońskich lutników. Teraz ten model będzie oferowany również w bardziej przystępnej serii E-II. Tak jak w pierwotnej wersji, E-II RZK-II Burnt wykorzystuje kształt korpusu Eclipse, wyraźnie zainspirowany nieśmiertelną sylwetką Les Paula oraz wyjątkowe wykończenie nawiązujące do industrialno-ognistego wizerunku Rammstein.

E-II RZK-I Burnt powstaje w japońskiej fabryce firmy i posiada inny, asymetryczny kształt korpusu z dwoma wcięciami.

Podstawowa specyfikacja obydwu modeli jest taka sama. Nie różni się również od wcześniejszego ESP RZK-II. Instrumenty E-II zbudowano w konstrukcji neck-thru-body. Ich korpusy wykonano z olchy, gryfy o cienkim profilu U z trzech kawałków klonu, a podstrunnice o promieniu 305 mm z palisandru. Modele posiadają biały binding podstrunnicy, 24 progi extra jumbo, markery w kształcie zmodyfikowanych krzyży, klucze Gotoh, straplocki Schallera oraz oryginalny mostek tremolo Floyd Rose.

Bez zmian pozostały również aktywne przetworniki EMG 81, jednak w E-II RZK-I umieszczono w czerwonych, a nie srebrnych puszkach. Układ elektryczny tworzy ponadto wspólny potencjometr głośności oraz 3-pozycyjny przełącznik, w przypadku E-II RZK-II umieszczony w górnym rogu gitary, a w modelu E-II RZK-I w dolnej części korpusu, bliżej pokrętła Volume. Menzura gitar wynosi fenderowskie 25,5", a więc jest dłuższa niż klasyczna gibsonowska menzura stosowana w innych modelach ESP Eclipse.

http://www.espguitars.com