Steffen Kummerer w rodzinie ESP

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
Steffen Kummerer w rodzinie ESP

Gitarzysta, wokalista i lider formacji Obscura, Steffen Kummerer, dołączył do grona artystów marki ESP.

Steffen Kummerer to założyciel i głównodowodzący powstałej w 2002 roku niemieckiej grupy Obscura grającej techniczny, progresywny death metal. Zespół ma na koncie cztery świetnie przyjęte album, z których ostatni "Akróasis" ukazał się w 2016 roku. Jego następca, zatytułowany "Diluvium" ukaże się latem 2018 roku. Kummerer gra również w blackmetalowym Thulcandra, a także w koncertowym składzie tribute bandu poświęconego pamięci Death - Death to All.

W gitarowym arsenale Steffena znalazły się modele: customowy E-II M-II Seven, E-II Horizon FR-7 oraz akustyczny LTD A-430E LTD.

 

Mówi Steffen Kummerer: "Dzięki ESP Guitars i ich wyjątkowym instrumentom rozwinąłem i udoskonaliłem swoje brzmienie niemal od zera. Kilka lat temu kupiłem piękny biały model ESP Eclipse z systemem Floyd Rose i zarówno brzmienie, jak i wykonanie tej gitary zrobiły na mnie wielkie wrażenie. W ramach mojej bliskiej współpracy z ESP zrealizujemy w najbliższej przyszłości kilka interesujących projektów. Nowy album Obscura “Diluvium” zawiera pierwsze nagrania, na których słychać moje nowe brzmienie - sprawdźcie to."

Wcześniej Steffen Kummerer był użytkownikiem m.in. gitar polskiej marki Ran Guitars.