ESP powraca z modelami Kirk Hammett Ouija

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
ESP powraca z modelami Kirk Hammett Ouija

Do oferty firmy ESP ponownie trafiła jedna z najbardziej charakterystycznych sygnatur Kirka Hammetta - Ouija.

Mniej więcej w 1990 roku Kirk Hammett zwrócił się do ESP z prośbą o przygotowanie modelu gitary wykorzystującego graficzne elementy wydanej przez firmę Hasbro spirytystycznej gry planszowej Ouija. W tamtym czasie, w epoce poprzedzającej kamery cyfrowe i komunikację internetową, stworzenie podobnego projektu wymagało pomysłowości. Pracownicy ESP wyposażeni w planszę do gry w Ouija użyli więc kopiarki i nożyczek, aby prawidłowo umieścić elementy graficzne na korpusie gitary. Ostateczny rezultat ujrzał światło dzienne w japońskim Custom Shopie firmy i wkrótce stał się jednym z najbardziej znanych i pożądanych sygnowanych modeli w historii ESP.

Pierwsza, customowa wersja modelu Ouija była przeznaczona wyłącznie do użytku przez Kirka Hammetta. Sytuacja zmieniła się w 2010 roku, kiedy ESP udało się wynegocjować od Hasbro prawa do sprzedaży gitary z graficznymi elementami gry Ouija. Teraz, pierwszy raz od 2010 roku, światło dzienne ujrzała nowa wersja modelu zarówno pod marką ESP jak i LTD, obydwie wyposażone w topy z klonu wzorzystego i zaaprobowane przez gitarzystę Metalliki. Chętni powinni się pospieszyć, ponieważ do sprzedaży trafi tylko 25 egzemplarzy modelu ESP Kirk Hammett Ouija Natural oraz 666 sztuk modelu LTD KH Ouija Natural.

ESP KH Ouija Natural


Gitara wykorzystuje oryginalne grafiki modelu Kirka Hammetta przeniesione na olchowy korpus zwieńczony topem z klonu wzorzystego typu 'drop top' o grubości 5 mm. Instrument posiada konstrukcję neck-thru-body z trzyczęściowym supercienkim klonowym gryfem o profilu U. Hebanowa podstrunnica posiada 24 progi extra jumbo Jescar i została wyfrezowana (scalloped) między progami 17-24. Markery w kształcie gwiazdy i księżyca pasują do okultystycznego wzornictwa instrumentu. Top korpusu oraz główki (wykonanego również z klonu wzorzystego) zostały wykończone w naturalnym kolorze, podczas, gdy korpus i gryf pomalowano błyszczącym czarnym lakierem. Menzura ESP KH Ouija wynosi 25,5" a promień podstrunnicy 12".

Gitarę wyposażono w oryginalny mostek Floyd Rose, klucze Gotoh i siodełko główki Floyd Rose R2 Locking. Zastosowano również parę aktywnych przetworników EMG 60 (gryf) i EMG 81 (mostek), które przykryto osłonami z klonu wzorzystego ozdobionego grafikami Ouija. Układ elektroniczny uzupełniają regulatory Volume (x2) i Tone oraz trzypozycyjny przełącznik.

Szczęśliwcy, którzy wejdą w posiadanie tego instrumentu otrzymają również specjalny case Ouija, podpisany certyfikat autentyczności, zdjęcie w rozmiarze 8x10 przedstawiające Kirka Hammetta z gitarą oraz reprodukcję oryginalnego opisu konstrukcji gitary użytego przez Custom Shop w Japonii. Cena gitary wynosi 12 tysięcy dolarów.

 

LTD KH Ouija Natural


LTD KH Ouija Natural również posiada top z klonu wzorzystego i olchowy, wykończony na czarno korpus, a dodatkowym elementem dekoracyjnym jest czarny binding korpusu, gryfu i główki. Klonowy, trzyczęściowy, cienki gryf o profilu U połączono z korpusem metodą neck-thru-body. Podstrunnica z hebanu macassar o promieniu 14" posiada 24 progi extra jumbo oraz gwiezdno - księżycowe markery.

Na pokładzie instrumentu znalazły się również: mostek Floyd Rose, klucze LTD oraz siodełko główki FR Locking. Zastosowano taki sam układ przetworników EMG 60, EMG 81 (choć bez zdobionych osłon) oraz regulatorów Volume (2x) i Tone, a także trzypozycyjnyego przełącznika.

Gitara oferowana jest w cenie 1 399 dolarów z futerałem Ouija i certyfikatem autentyczności.

http://www.espguitars.com

www.sound-service.eu