KONKURS - Fender Premium Celluloid Picks

Newsy
KONKURS - Fender Premium Celluloid Picks

Uwaga: jedyna szansa by zdobyć wyjątkowe kostki Fender Premium Celluloid. Trzy osoby otrzymają od nas po komplecie składającym się z 10 sztuk tych niewiarygodnie pięknych kostek. Liczy się szybkość, a więc do dzieła...

KONKURS FENDERA ROZWIĄZANY! Prawidłowa odpowiedź na pytanie - "Z jakich serii gitary i basy są teraz w niewiarygodnie niskich cenach?" - to: "American Standard i Highway 1". Jako pierwsi odpowiedzi przysłali: Tomasz Nowak z Dębicy, Piotr Jędrzejczak z Braniewa oraz Mateusz Kopański ze Szczecina. GRATULUJEMY! Już wkrótce kolejne konkursy Gitarzysty, więc odwiedzajcie nas tak czesto jak tylko się da... :)

... kostki Fender Premium Celluloid otrzymają pierwsze 3 osoby, które:

  1. Wejdą na stronę dystrybutora marki Fender w Polsce - Aplauz Audio: www.aplauzaudio.pl
  2. Odszukają na niej ikonę marki Fender i wejdą poprzez nią na polską stronę Fendera
  3. Odnajdą newsa "Obniżamy ceny na Fendery z USA!!!"
  4. Odpowiedzą na pytanie - "Z jakiej serii gitary i basy są teraz w niewiarygodnie niskich cenach?"
E-mail z odpowiedzią należy wysłać na adres: konkurs@magazyngitarzysta.pl

Trzeba również:
  • w tytule napisać "Fender - kostki"
  • Podać swoje dane adresowe (ich brak dyskwalifikuje odpowiedź).

POWODZENIA! Rozwiązanie konkursu nastąpi w piątek rano. A tymczasem kilka słów o marce Fender...

FENDER to szeroka gama gitar elektrycznych, akustycznych, basowych, mandolin, banjo i skrzypiec, jak również wzmacniaczy instrumentalnych, systemów nagłośnieniowych PA, efektów i akcesoriów do instrumentów, takich jak kostki, struny, paski, pokrowce i kable.

Firmę Fender Electric Instrument Manufacturing Company założył w roku 1946 Clarence Leonidas Fender. Leo stworzył pierwszą, masowo produkowaną gitarę elektryczną - Telecastera (początkowo pod nazwą Broadcaster). Najwcześniejsze użycie tego instrumentu w nagraniu datuje się na rok 1947 - było to "Guitar Boogie" Arthura Smitha. W 1951 roku oferta Fendera poszerzona zostaje przez Precision Bass (P-Bass), a 1954 przez gitarę Stratocaster. W roku 1965, w związku z pogarszającym się stanem swojego zdrowia, Leo Fender sprzedał swoje udziały potentatowi amerykańskiego rynku medialnego, firmie CBS, która była właścicielem marki przez kolejne 20 lat. W roku 1985 prawa do marki odkupił William Schultz, jednakże fabrykę musiał stworzyć niemalże od nowa. Obecnie produkcja odbywa się głównie w fabrykach w Coronie, w Kalifornii oraz w Ensenadzie, w Meksyku. Pod marką Fender wytwarza się również instrumenty w Japonii, jednakże poza kilkoma modelami (reedycje i sygnatury) są one kierowane wyłącznie na lokalny rynek.

Pod marką Fender znajdziemy następujące modele gitar elektrycznych: Telecaster, Esquire, Stratocaster, Duosonic, Tornado, Jazzmaster, Jaguar, Mustang, Showmaster, Jag-Stang, Cyclone. Wśród gitar basowych znajdziemy: Precision Bass, Jazz Bass, Jaguar Bass i Mustang Bass. Wzmacniacze tej firmy to między innymi: Champion 600, Super/Vibro Champ, Twin Reverb, Bassman, Deluxe, Princeton, Acoustasonic, Super-Sonic, Frontman, Blues/Pro Junior czy Metalhead.

Korporacja FMIC (Fender Musical Instrument Corporation) posiada też prawa do wielu znanych marek. Są to między innymi: Squier (budżetowy odpowiednik Fendera), Guild (gitary elektryczne, akustyczne i wzmacniacze), Rodriguez (gitary klasyczne), Benedetto (gitary jazzowe), SWR (nagłośnienie basowe), Tacoma, Jackson, Charvel (gitary), X Brand (wzmacniacze basowe) oraz EVH (gitary i wzmacniacze sygnowane przez Eddiego Van Halena).