Gibson Custom Burstdriver Les Paul Standard

Newsy
Gibson Custom Burstdriver Les Paul Standard

Firma Gibson zaprezentowała nowy model Les Paula kryjący w sobie dźwiękową niespodziankę - wbudowany, high-endowy, analogowy pedał overdrive.

Efekt Burstdriver, wbudowany przy tylnej płycie gitary uruchamiany jest poprzez szybkie klepnięcie pokrętła Tone push/push. Po przekręceniu regulatora sygnał gitary może zostać łatwo przekształcony w tłusty, czysty boost, ciepły overdrive aż do chropowatego przesteru distortion. Efekt w pełni wykorzystuje układ True Bypass, regulowany jest za pośrednictwem potencjometrów Level, Tone i Gain umieszczonych na płytce na tylnej płycie gitary i możliwych do sterowania przy pomocy kostki oraz zasilany jest baterią 9V.

Pozostała specyfikacja nowego modelu zgodna jest z tym czego należy oczekiwać po Les Paulu Custom. Gitara posiada lekki mahoniowy korpus solid body z płytą wierzchnią z dwóch kawałków wzorzystego klonu, pokryty lakierem nitro. Z mahoniu wykonano również wklejany gryf typu long tenon, czyli z bardzo długim, mocowanym w korpusie wypustem. Palisandrowa podstrunnica o promieniu 12" liczy 22 historyczne progi medium jumbo oraz celulozowe markery w kształcie trapezów. Siodełko główki wykonano z nylonu. Menzura instrumentu liczy klasyczne 24,75".

Gibson Custom Burstdriver Les Paul Standard dostępny jest w trzech rodzajach starzonego wykończenia z również starzonym niklowanym osprzętem: Smoky Quartz VOS, Havana Fade VOS i Amber Ale VOS.

Smoky Quartz VOS

Havana Fade VOS

Amber Ale VOS

Gitarę wyposażono w mostek ABR-1 z lekkim, aluminiowym strunociągiem, klucze Kluson Deluxe oraz repliki historycznej płytki ochronnej i płytki gniazda wykonane z laminowanego akrylu. Instrument napędzają dwa przetworniki Custom Bucker, potencjometry 2xVolume, Tone i Tone push/push z kondensatorem Bumblebee oraz trzypozycyjny przełącznik.

Amerykańska cena modelu wynosi 5,699 dolarów.

http://www.gibson.com