EVH Wolfgang WG Standard w wersji leworęcznej

Newsy
Pozostałe artykuły marki EVH
EVH Wolfgang WG Standard w wersji leworęcznej

Firma EVH zapowiedziała wprowadzenie do oferty modelu EVH Wolfgang WG Standard LH, czyli w wersji dla leworęcznych graczy.

Seria Wolfgang WG Standard przeznaczona jest dla muzyków dysponujących mniejszym budżetem, ale wciąż cechująca się tym samym stylem i masywnym brzmieniem stworzonym przez Eddie Van Halena oraz wieloma elementami wyposażenia klasy premium, takimi samymi jak w droższych seriach firmy.

EVH Wolfgang WG Standard LH wyposażono w korpus z lipy amerykańskiej, którego kształt i głębokie wcięcie służą maksymalnemu komfortowi gry, top z klonu wzorzystego oraz dwuczęściowy, przykręcany gryf z klonu wzmocniony grafitowym prętem. Podobnie jak w innych modelach EVH dostęp do korekty krzywizny gryfu zaprojektowano przy końcu podstrunnicy od strony pickupów. Klonowa podstrunnica o zmiennym promieniu 12" - 16" posiada 22 progi jumbo o zaokrąglonych krawędziach oraz znaczniki pozycji w kształcie czarnych kropek. Menzura instrumentu wynosi 25,5"


Tak jak w praworęcznym odpowiedniku zastosowano dwa humbuckery Wolfgang z regulatorami głośności i tonów oraz trzypozycyjnym przełącznikiem, firmowy mostek EVH Floyd Rose, blokowane siodełko gryfu Floyd Rose R2 i klucze EVH.

EVH Wolfgang WG Standard LH dostępny będzie od września w dwóch wersjach kolorystycznych: Snow White z czarnym hardware i czarną firmową główką EVH oraz Transparent Black z czarnym, chromowanym hardware, czarną główką a także bindingiem w naturalnym kolorze.

http://www.evhgear.com