Gibson Shinichi Ubukata ES-355 Vintage Ebony VOS

Newsy
Gibson Shinichi Ubukata ES-355 Vintage Ebony VOS

Kolejną nowością firmy Gibson jest sygnowany model Shinichi Ubukata ES-355 Vintage Ebony VOS.

Shinichi Ubukata to znany japoński gitarzysta, który rozpoczął karierę w 1998 roku w formacji Ellegarden, z którą nagrał pięć albumów. Po zawieszeniu działalności zespołu w 2008 roku, Shinichi sformował własny band Nothing's Carved In Stone, z którym ma na koncie osiem płyt.

Nowa sygnatura gitarzysty, nawiązująca kształtem do linii ES posiada kilka unikalnych i ciekawych rozwiązań, takich jak 'diamentowy' kształt otworów f w korpusie, podstrunnica z ciemnego palisandru, niklowany osprzęt z aluminiowym tremolo Bigsby B-7 i stroikami Grover "Milk Bottle", humbuckery MHS dopełnione nowym obwodem mono Varitone oraz logo gitarzysty umieszczone metodą dekalkomanii na tylnej części główki. To samo logo znalazło się również na twardym futerale, będącym częścią wyposażenia.

Korpus semi-hollow Gibsona Shinichi Ubukata ES-355 Vintage Ebony VOS wykonano z klonu i topoli (3 warstwy tył i boczki i 7 warstw top), z mahoniowym blokiem centralnym i świerkowymi wzmocnieniami topu. Korpus ozdobiono bindingiem i wykończono błyszczącym lakierem Vintage Ebony w starzonej wersji "VOS" (Vintage Original Spec). Binging umieszczono również na gryfie i główce instrumentu. Do budowy jednocześciowego gryfu o profilu 1959 użyto mahoniu, a podstrunnicy o promieniu 12" ciemnego palisandru. Na podstrunnicy umieszczono 22 progi oraz prostokątne markery z macicy perłowej. Menzura gitary wynosi tradycyjne 24,75" (62,865 cm).

Instrument napędza para humbuckerów MHS kontrolowanych oddzielnymi regulatorami Volume i Tone. Zastosowano również 6-pozycyjny switch Varitone pozwalający na szybka zmianę brzmienia gitary i poszerzające właściwości tonalne instrumentu.    

Ponadto Gibson Shinichi Ubukata ES-355 Vintage Ebony VOS posiada klucze Grover "Milk Bottle" Rotomatics o przełożeniu 18:01, mostek Nickel ABR-1 z platerowanymi mosiężnymi siodełkami i układem tremolo Bigsby B-7 wykonanym z aluminium.


http://www.gibson.com
http://www.lauda-audio.pl/