Nowe wzmacniacze Fender Mustang GT

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Nowe wzmacniacze Fender Mustang GT

Do oferty Fendera dołączyły zupełnie nowe, przeprojektowane comba Mustang GT, jako pierwsze na świecie cyfrowe wzmacniacze gitarowe wyposażone w łączność WiFi.

Seria Fender Mustang GT oferuje trzy modele, z których każdy idealnie sprawdzi się w swojej roli.

Mustang GT 40, z dwoma głośnikami 6“ i mocą 40W jest idealny do pokoju, z łatwością zmieści się na biurku albo na półce z książkami. Posiadający moc 100W i naturalnie brzmiący 12“ głośnik Mustang GT 100 jest świetny na próby, do nagrań i na klubowe sceny. Najmocniejszy, 200W Mustang GT 200 jest idealny do nagrań i na duże koncerty, posiada dwa 12“ głośniki i 4 przyciskowy przełącznik nożny. Wzmacniacze oferuję funkcję nagrywania przez USB, modele GT 100 i GT 200 posiadają też stereofoniczną pętlę efektów.

ULEPSZONE MODELOWANIE I PROSTA OBSŁUGA

Opracowano nowe algorytmy z jeszcze wierniejszym modelowaniem i bardziej realistyczną reakcją wzmacniacza, a także większą elastycznością ścieżki sygnału, pozwalającą na umieszczenie efektu w dowolnym miejscu łańcucha.

Dysponując 21 klasycznymi modelami wzmacniaczy - od Bassmana ’59 po nowoczesne brzmienia metalu, oraz 47 różnymi efektami, cyfrowe wzmacniacze Mustang GT mogą łatwo odtworzyć klasyczne lub stworzyć całkiem nowe, nigdy nie słyszane dźwięki. Na pokładzie znalazł się też looper pozwalający na tworzenie rozbudowanych, wielowarstwowych podkładów, obsługiwany przełącznikiem nożnym. Opcjonalny, 4 przyciskowy footswitch (w komplecie z Mustang GT 200) zapewnia łatwą obsługę efektów oraz loopera czyniąc Mustanga GT bardzo wydajnym narzędziem.

Realistyczne modelowanie wzmacniaczy i efektów byłoby bezwartościowe bez głośników, które mogą wiernie odtworzyć brzmienie. Mustang GT 100 oraz 200 wyposażone są w głośniki Celestion Special Design, które nie tylko potęgują brzmienie instrumentu, ale zapewniają doskonały dźwięk podczas strumieniowania muzyki przez Bluetooth.

Dzięki dużemu, kolorowemu wyświetlaczowi programowanie barw oraz obsługa z poziomu panelu są bardzo intuicyjna i komfortowe.

BEZPRZEWODOWA KOMUNIKACJA

Jako pierwszy na świecie cyfrowy wzmacniacz gitarowy wyposażony w WiFi, Mustang GT ułatwia pobieranie najnowszych aktualizacji i daje dostęp do presetów stworzonych przez artystów, łączy się też bezpośrednio ze społecznością innych kreatywnych gitarzystów i twórców muzyki. Obsługa Bluetooth LE umożliwia bezprzewodowe strumieniowanie muzyki do wzmacniacza i delektowanie się nieskazitelnym brzmieniem głosników Celestion Special Design, bezprzewodowo można też zmieniać parametry wzmacniacza za pomocą smartfona z systemem iOS lub Android.

Mustang GT posiada presety specyficzne zarówno dla różnych gatunków muzycznych jak i dla różnych artystów. Są to brzmienia ze studia i sceny, tworzone osobiście przez artystów. Żaden inny producent nie ma takiego dostępu do inspirujących artystów różnych gatunków muzyki jak Fender - od hip-hopu do metalu i od popu do jazzu. Co więcej, presety są regularnie aktualizowane dzięki czemu wzmacniacz jest jeszcze bardziej wydajny i wszechstronny.

APLIKACJA TONE

Bezpłatna, specjalna aplikacja Fender Tone umożliwia kontrolę ustawień Mustanga GT jednym palcem i łączy go ze środowiskiem Fender Digital ułatwiając naukę i dzielenie się presetami, tworzonymi przez inżynierów Fendera, artystów i użytkowników. Aplikacja działa na dowolnym urządzeniu pracującym w systemie iOS lub Android, a także na komputerach z systemem Windows lub Mac OS.

Dedykowana strona internetowa - tone.fender.com - jest natomiast idealnym miejscem do przeglądania i dzielenia się presetami z innymi użytkownikami. Intuicyjny interfejs aplikacji Fender Tone pozwala szybko wybrać preset, dokonać zmian i usłyszeć rezultaty w czasie rzeczywistym, natychmiast.

Funkcja "Setlisty" pozwala na tworzenie własnych grup presetów, dzięki którym można szybko uzyskać dostęp do ulubionych brzmień - idealne rozwiązanie na koncerty, próby i lekcje. Dla początkujących praca ze wzmacniaczami i efektami po raz pierwszy może być trudna, a doświadczeni gitarzyści mogą być ciekawi jak łączyć wzmacniacze i efekty aby stworzyć określone brzmienie. Tone Tips to jasne, ilustrowane przewodniki oferujące informacje i przydatne wskazówki dotyczące wzmacniaczy, efektów i ścieżki sygnału - wszystko co niezbędne do kreowania lub doskonalenia brzmienia.

 

 

www.fender.com