Pudelsi wybierają wzmacniacze Orange

Newsy
Pozostałe artykuły marki ORANGE
Pudelsi wybierają wzmacniacze Orange

Ad30 HTC i AD200 Bass to dwa modele wzmacniaczy Orange, których od niedawna używa znany członek zespołu Pudelsi Franz Dredhunter

Oba wzmacniacze cechuje bezkonkurencyjne podejście do jakości wykonania, a z ich brzmieniem miażdżącym kości nic nie może się równać. Wzmacniacze Orange są wybierane przez pierwszoligowych muzyków. Z niecierpliwością zatem będziemy czekać na kolejne projekty formacji Pudelsi by móc posłuchać ich brzmienia.

Orange AD30 HTC to w pełni lampowy head o mocy 30W. Posiada dwa kanały z niezależnymi torami sygnałowymi. Efekt jest taki jak w przypadku użycia dwóch oddzielnych wzmacniaczy vintage. Kanał pierwszy ma tłyste, klasyczne brzmienie, które może również stać się agresywne, jeśli muzyk zagra odpowiednio dynamicznie. Kanał drugi jest nieco bardziej zwarty, skupiony i szybszy, z lekko wypunktowanym wyższym środkiem i większą ilością gainu. Dzięki temu pokrywa zakres brzmieniowy od cleanu do distrortiona. Potencjometry dostępne na obu kanałach to GAIN, VOLUME, BASS, MIDDLE i TREBLE. Lampy wykorzystane w AD30HTC to cztery 12AX7 w preampie i cztery EL84 w końcówce mocy.

Orange AD200 Bass to lampowy head o mocy 200W - czysta basowa moc bez zbędnych fajerwerków. Jeden kanał napędzają tu dwie lampy ECC83 i jedna ECC81 na przedwzmacniaczu oraz cztery lampy 6550 na końcówce mocy. Do dyspozycji mamy potencjometry GAIN, MASTER, BASS, MIDDLE  i TREBLE. Na panelu przednim znajdziemy dwa wejścia dostosowane do instrumentów z pasywną i aktywną elektroniką.