Dean Guitars - nowe modele Dave Mustaine

Newsy
Pozostałe artykuły marki DEAN
Dean Guitars - nowe modele Dave Mustaine

Wczoraj, 12 lutego Dave Mustaine odebrał pierwszą w karierze statuetkę Grammy za album "Dystopia". To dobra okazja, żeby zaprezentować nowe modele marki Dean Guitars opatrzone sygnaturą lidera Megadeth.

Wśród nowych, zapowiedzianych na 2017 rok, gitar Dean Dave Mustaine znalazły się instrumenty w serii V, Zero oraz akustyczny model Mako.V Dave Mustaine - Max Wheel

 V Dave Mustaine - Terminated


Mahoniowe korpusy gitar ozdobione są grafikami inspirowanymi przez Mustaine'a. Instrumenty o menzurze 25,5" wyposażono w mahoniowy gryf Set Neck o profilu D, ulubionym profilu lidera Megadeth. Na palisandrowej podstrunnicy o promieniu 16" znalazły się 24 progi medium oraz perłowe znaczniki pozycji Dave Mustaine Custom stanowiące połączenie kropek i 'zębów rekina'.

Modele wyposażono w pasywne humbuckery Seymour Duncan: SH4 przy gryfie i Mustaine Passive Agre przy mostku, trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory 2xVolume i 1xTone. Ponadto gitary posiadają mostki tune-o-matic z systemem String Thru Body i klucze Mini Grover. Instrumenty wykonano w Chinach.V Dave Mustaine Korina - TAM


To kontynuacja wcześniejszych modeli Mustaine'a, do budowy których użyto egzotycznego drewna korina (limba afrykańska). V Dave Mustaine Korina - TAM o menzurze 25,5" posiada korpus oraz gryf o profilu D wykonane z koriny. Na hebanowej podstrunnicy o promieniu 16" znalazły się znalazły się 24 progi medium oraz perłowe znaczniki pozycji Dave Mustaine Custom.

W przeciwieństwie do pozostałych tegorocznych modeli z serii V, Korinę napędza para aktywnych humbuckerów Seymour Duncan Live Wire. Elektronikę uzupełniają trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory 2xVolume i 1xTone. Ponadto gitary posiadają mostki tune-o-matic i klucze Mini Grover. Instrument w wykończeniu Trans Amber wykonano w Korei Południowej.Zero Dave Mustaine - Vic RattleheadZero Dave Mustaine - A Tout Le Monde

Mahoniowe korpusy gitar o profilu Z ozdobione są grafikami inspirowanymi przez Mustaine'a. Instrumenty o menzurze 25,5" wyposażono w mahoniowy gryf Set Neck o profilu D. Na palisandrowej podstrunnicy o promieniu 16" znalazły się 24 progi medium oraz perłowe znaczniki pozycji Dave Mustaine Custom.

Model Vic Rattlehead wyposażono w pasywne humbuckery Seymour Duncan: SH4 przy gryfie i Mustaine Passive Agre przy mostku. W modelu A Tout Le Monde zastosowano natomiast przetworniki DMT Design. Elektronikę uzupełniają trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory 2xVolume i 1xTone. Ponadto gitary posiadają mostki tune-o-matic z systemem String Thru Body i klucze Mini Grover. Instrumenty wykonano w Chinach.

Mako Dave Mustaine A/E Flame Top - GN

Wymyślona przez Mustaine'a nazwa Mako pochodzi od maoryskiego określenia rekina, znanego jako ostronos atlantycki. Charakterystyczne, 'rekinie' cechy instrumentu to znane z innych modeli sygnatur Dave'a markery w kształcie zęba rekina, ale również nietypowy kształt otworu rezonansowego przypominający rybie skrzela. Model Mako został użyty w studio między innymi do nagrania intro w utworze "The Hardest Part of Letting Go..Sealed With a Kiss" z płyty "Endgame".

Mahoniowy korpus nowego modelu Mako Dave Mustaine o menzurze 25 1/4" wyposażono w płytę wierzchnią z klonu płomienistego oraz pojedyncze wcięcie ułatwiające dostęp do niższych pozycji. Gryf o profilu D wykonano z mahoniu a podstrunnicę o promieniu 12" z hebanu. Na podstrunnicy znalazło się 24 progów medium oraz markery Dave Mustaine Custom.

Gitara posiada ponadto palisandrowy mostek z siodełkiem Graph Tech NuBone, klucze Grovera oraz przedwzmacniacz Fishman Isys+. Instrument w wykończeniu Gloss Natural wykonano w Chinach.

http://www.deanguitars.com

www.fxmusic.pl