NAMM 2017: Schecter Al Jourgensen Signature Triton

Newsy
NAMM 2017: Schecter Al Jourgensen Signature Triton

Jednym z wielu zapowiadanych na 2017 rok i prezentowanych na targach NAMM modeli gitar firmy Schecter będzie sygnatura frontmana Ministry - Al Jourgensen Signature Triton.

Jednym z najczęstszych atrybutów mitologicznego boga Trytona, syna Posejdona jest trójząb, nic więc dziwnego, że właśnie do tego kształtu nawiązuje design zarówno korpusu, jak i główki gitary Schecter Al Jourgensen Signature Triton, sygnowanej przez założyciela, lidera, wokalistę i gitarzystę kultowej amerykańskiej formacji Ministry. Gitara, podobnie jak wiele innych modeli firmy zostanie zaprezentowana podczas nadchodzących zimowych targów NAMM 2017 w Anaheim w Kalifornii, a sam Jourgensen pojawi się również 20 stycznia na stoisku Schectera.


Korpus Tritona oraz wzmocniony prętem z włókna węglowego gryf o profilu Thin C wykonano z mahoniu. Połączenie korpusu z szyjką wykonano w konstrukcji set-neck, czyli gryf został wklejony w korpus. Podstrunnicę wykonano w palisandru i nabito na nią 22 progi w rozmiarze X-Jumbo oraz ozdobiono dużymi prostokątnymi markerami z masy perłowej. Menzura instrumentu wynosi 24.75" (628 mm), a promień podstrunnicy 14" (355 mm).

Ponadto gitarę wyposażono w dwustronny pręt napinający, mostek TonePros T3BT TOM z systemem String Thru Body, siodełko gryfu Graph Tech XL Black Tusq i blokowane klucze Schectera. Układ elektryczny składa się z humbuckerów Schecter USA San Andreas przy mostku i gryfie, gałki Volume (Push-Pull) i 3-pozycyjnego przełącznika.

Gitara została wyposażona w struny Ernie Ball Regular Slinky #2221 (.010-.046). Wykończenie instrumentu to Satin Black ze złotym hardware. Al Jourgensen Signature Triton produkowany jest w Korei Południowej.

http://www.schecterguitars.com/

 

 

Powiązane artykuły