BOSS CP-1X Compressor

Newsy
BOSS CP-1X Compressor

Wśród zaprezentowanych ostatnio przez BOSS-a stompboxów gitarowych znalazł się kompresor CP-1X, którego basową wersję japoński koncern zaprezentował na początku tego roku na targach NAMM.

BOSS CP-1X, podobnie jak basowy BC-1X, jest oparty na technologii Multi-Dimensional Processing (MDP), która nie tylko wielowymiarowo analizuje sygnał na wejściu, ale też umożliwia zaawansowane regulacje kilku parametrów jednocześnie, gwarantując nawet w przypadku mocnej kompresji wyjątkowo naturalne i przejrzyste brzmienie. Innymi słowy, procesor dostosowuje się do instrumentu i może być używany z gitarami akustycznymi i elektrycznymi, w tym modelami mającymi więcej niż 6 strun.

 

Manualnie można ustalić stopień kompresji (COMP), próg zadziałania (RATIO), szybkość ataku (ATTACK) i poziom wyjściowy (LEVEL). Ograniczenie amplitudy sygnału wskazuje szereg 16 diod LED. Pomimo użycia zasilacza 9 V, napięcie robocze efektu wynosi 18 V, co przekłada się na większy headroom i bezproblemową współpracę z nawet najmocniejszymi przetwornikami.

 

 

pl.boss.info