Fender Offset

Newsy
Fender Offset

Już niedługo w sprzedaży pojawi się nowa, oryginalna linia instrumentów retro Fendera - seria Offset, obejmująca modele Mustang, Mustang 90, Mustang PJ Bass, Duo-Sonic i Duo-Sonic HS.

Seria Fender Offset zaprojektowana jest z myślą o niezależnych artystach i gitarzystach szukających instrumentów o wyjątkowym kształcie i nietuzinkowej estetyce.

 

Mustang

 

Od lat 60. Mustang był popularnym instrumentem studyjnym i scenicznym, rozsławionym m.in. przez takie zespoły jak Nirvana czy The 1975. Model Mustang Offset posiada mniejszy korpus, dwa pickupy single-coil Mustang w pozycji przy gryfie i mostku, potencjometry głośności i tonów oraz 3-pozycyjny przełącznik. Klonowy gryf o smukłym profilu C zapewnia wygodę gry dla osób o nieco mniejszych dłoniach a na klonowej podstrunnicy o radiusie 9,5" nabito 22 progi medium jumbo. Osprzęt uzupełnia stały mostek z 6 stalowymi siodełkami oraz strunami przechodzącymi przez korpus. Krótsza skala 24" oferuje też cieplejsze, bardziej tłuste brzmienie.

 

Model Mustang 90 oferuje unikalny design oraz cięższe brzmienie dzięki parze pickupów Mustang MP-90, obsługiwanych wspólnymi gałkami głośności i tonów oraz klasycznym, 3-pozycyjnym przełącznikiem.

 

Mustang Bass PJ oferuje krótszą skalę 30" oraz równie wygodny, klonowy gryf o profilu C i promieniu podstrunnicy 9,5". Klasyczny design wzbogacają od strony brzmieniowej pickupy P Bass i J Bass.

 

 

Duo-Sonic

 

Fender Duo-Sonic od momentu debiutu w latach 50. stał się undergroundową sensacją, tworząc brzmienie sceny alternatywnej klubów Nowego Jorku. Nowe modele wyposażono w parę singli Duo-Sonic, wspólne potencjometry głośności i tonów oraz 3-pozycyjny przełącznik. Gitara o krótszej skali 24" posiada klonowy gryf o profilu C i 22-progową podstrunnicę o promieniu 9,5". Całość uzupełnia "stratowy" stały mostek z 6 siodełkami z giętej blachy i strunami przewlekanymi przez korpus, zwiększający sustain oraz wyższe harmoniczne.

 

Model Duo-Sonic HS to zmodernizowana wersja klasycznego instrumentu zaprezentowanego w 1956 roku, posiadająca na pokładzie jeden singiel Duo-Sonic przy gryfie oraz humbucker Duo-Sonic pod mostkiem, z opcją rozłączania cewek push-pull w potencjometrze tonów.

 

 

 

 

 

 

www.fender.com