Testujemy Fendery Road Worn!

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Testujemy Fendery Road Worn!

W numerze 07/2008 znajdziecie pierwszy w Polsce test gitar Fendera z serii Road Worn. Czy te meksykańskie wersje custom-shopowych relics zasługują na uwagę? Czy są warte swej ceny?

Instrumenty z serii Road Worn wyglądają po wyjściu z fabryki tak jakby przegrano na nich kilkadziesiąt tras koncertowych. Dla zwykłego zjadacza chleba jest to nonsens, ale my, gitarzyści, uwielbiamy mojo i duchy zaklęte w zgranych gitarach, przywodzące na myśl dźwięki i muzyków, którzy byli przed nami. Dotychczas opcja "relic" dostępna była jedynie w Custom Shopie Fendera.

  • '50s Stratocaster to gitara z olchowym korpusem i jednoczęściowym gryfem klonowym wyprofilowanym w lekkie "V". Korpus wykończono lakierem nitrocelulozowym. Na podstrunnicy o radiusie 7.25" (184mm) nabito 21 progów 6105 Narrow Jumbo. Przystawki to 3x Tex-Mex Single Coil.

  • '60s Stratocaster to gitara z olchowym korpusem i klonowym gryfem o profilu "C". Korpus wykończono lakierem nitrocelulozowym. Na palisandrowej podstrunnicy o radiusie 7.25" (184mm) nabito 21 progów 6105 Narrow Jumbo. Przystawki to 3x Tex-Mex Single Coil.

  • '50s Telecaster to gitara z olchowym (kolor Sunburst) lub jesionowym (kolor Natural) korpusem i jednoczęściowym, klonowym gryfem o profilu "C". Korpus wykończono lakierem nitrocelulozowym. Na podstrunnicy o radiusie 7.25" (184mm) nabito 21 progów 6105 Narrow Jumbo. Przystawki to 2x Tex-Mex Single Coil.

Zapraszamy do lektury testu w lipcowym numerze Gitarzysty i wysłuchania próbek brzmień na załączonym CD!