Boss VE-8 ACOUSTIC SINGER

Newsy
Boss VE-8 ACOUSTIC SINGER

Firma Boss zaprezentowała umieszczony w jednej obudowie preamp oraz procesor efektów i harmonii dla wokalu i gitary akustycznej - model VE-8 Acoustic Singer.

Boss VE-8 Acoustic Singer to kompletne rozwiązanie przedwzmacniacza i procesora efektów dla wokalistów i kompozytorów, grających na gitarze akustycznej. Procesor VE-8 zapewnia studyjnej jakości przetwarzanie wokalu i dźwięku gitary plus generowane w czasie rzeczywistym harmonie i pętle. VE-8 łączy technologie dla wokalu, gitary i zapętlania firmy BOSS w dedykowanym efekcie podłogowym, pracującym na zasilaniu bateryjnym lub za pomocą zasilacza. Trzy przełączniki nożne zapewniają sterowanie podczas gry, a jeśli zachodzi potrzeba można podłączyć jeden lub kilka przełączników zewnętrznych.

 

Kanał wokalny procesora VE-8 obejmuje cztery rodzaje efektu przestrzennego plus efekt ENHANCER, zwiększający klarowność i kontrolę wokalu. Dostępna jest również chromatyczna korekcja wysokości dźwięków, automatycznie utrzymująca wokal w odpowiedniej tonacji, za pomocą bardzo szybkiego przetwarzania w czasie rzeczywistym. Dzięki sekcji harmonizera wokalista może z łatwością dodawać naturalne harmonie wokalne. Urządzenie rozpoznaje grane na gitarze akordy oraz tonację, a następnie generuje na żywo pasujące harmonie. Dostępne są również tryb hybrydowy i tryb stały, które zwiększają uniwersalność zastosowań. Dołączono także efekt podwajania, aby wokal był pełniejszy i bardziej wyrazisty.

 

Kanał gitarowy procesora VE-8 oferuje szerokie możliwości kształtowania brzmienia i wiele funkcji wykonawczych. Efekt akustycznego rezonansu przywraca naturalne brzmienie gitary, eliminując jałowe "kwakanie", dręczące typowe przetworniki piezo używane w sprzęcie akustycznym. Pod ręką jest też pogłos i CHORUS plus takie efekty, jak OCTAVE, MOD DELAY i wiele innych. Wśród użytecznych narzędzi do występów na estradzie mamy wbudowany tuner gitarowy, przełącznik fazy i filtr do natychmiastowego zapobiegania przypadkom sprzężeń.

 

Boss VE-8 posiada specjalnie zaprojektowany looper o maksymalnym czasie zapisu 80 sekund. Looper jest dostępny zawsze poprzez dedykowany przełącznik nożny, a użytkownik może łatwo wybierać do zapętlania wokal, gitarę lub jedno i drugie za pomocą przycisków panelu lub opcjonalnego przełącznika nożnego.

 

 

Na panelu tylnym procesora VE-8 znajduje się wejście gitarowe i mikrofonowe w formie XLR z załączanym zasilaniem PHANTOM oraz wejście AUX, umożliwiające podłączenie smartphona lub innego urządzenia z akompaniamentem muzycznym. Stereofoniczne, symetryczne wyjścia XLR zapewniają możliwość bezpośredniego podłączania procesora do domowego systemu nagłośnienia, a stereofoniczne wyjście na gniazdach 1/4 cala typu JACK pozwala wysyłać oddzielny sygnał do odsłuchu lub wzmacniacza akustycznego.

 

Zarówno kanał gitarowy, jak i kanał wokalny wyposażono w trzypasmowy korektor charakterystyki oraz filtr górnoprzepustowy w celu kształtowania brzmienia, które będzie dopasowane do miejsca gry, dodatkowo oba kanały wyjściowe można kierować do oddzielnych wyjść, aby zapewnić możliwość zewnętrznego miksowania. Procesor VE-8 może również pracować jako interfejs audio USB, pozwalając użytkownikom przechwytywać to, co grają, w studiu lub na żywo i rejestrować w muzycznym programie komputerowym.

 

www.boss.info

pl.boss.info