Fender The Edge Stratocaster i Fender The Edge Deluxe

Newsy
Fender The Edge Stratocaster i Fender The Edge Deluxe

Do oferty Fendera dołączyły dwie wyjątkowe sygnatury gitarzysty U2 - gitara The Edge Signature Stratocaster oraz wzmacniacz The Edge Deluxe, przy powstawaniu których czynnie uczestniczył The Edge.

"Stratocaster jest jednym z tych instrumentów, z którymi od zawsze byłem mocno związany. Poprzez swoje niepowtarzalne brzmienie nieustannie inspiruje rozwój gitary. Jest dla mnie kreatywnym narzędziem ciągle napędzającym moje komponowanie i grę," powiedział The Edge. "Pracując z Fenderem i ich Custom Shopem przez ostatnie dwa lata, mogliśmy doszlifować design mojej sygnowanej gitary i wzmacniacza, zbliżając się tak blisko jak to możliwe do brzmienia, które słyszę w głowie."

 

 

The Edge Stratocaster posiada olchowy korpus z klonowym gryfem quartersawn o profilu C i promieniu podstrunnicy 9,5", na której nabito 21 progów medium jumbo. Tył szyjki wykończony jest satynowo a z przodu zastosowano błyszczący lakier uretanowy. Edge Strat wyposażony jest w dwa single Custom Shop Fat 50 w pozycji środkowej i pod gryfem, oraz pickup DiMarzio FS-1 zamontowany przy nowoczesnym, 2-punktowym mostku tremolo z wciskanym ramieniem i regulowanymi siodełkami. Powiększona główka w stylu lat 70. ozdobiona została logo marki oraz sygnaturą Edge'a.

 

 

Fender Edge Deluxe bazuje na modelu '57 tweed Deluxe używanym obecnie przez Edge'a - 12-watowym, ręcznie robionym wzmacniaczu bardziej zwarty dół pasma i krystaliczną górę. Combo udostępnia dwa kanały MIC i INSTR z czterema wejściami 1/4" (2 x Bright i 2 x Normal) i oddzielną regulacją głośności oraz całościową tonów. Edge Deluxe wykorzystuje dwie lampy 12AX7, dwie 6V6, lampowy prostownik 5Y3, 12-calowy głośnik Celestion Blue oraz potencjometr głośności o specjalnie opracowanej charakterystyce.

 

Zarówno gitara jak wzmacniacz są już dostępne dla klientów, razem z 2,5-calowym skórzanym paskiem osobiście zaprojektowanym przez muzyka i składającym się z 2 warstw miękkiej skóry.

 

www.fender.com