Fender Custom Shop George Harrison Tribute Rosewood Telecaster

Newsy
Fender Custom Shop George Harrison Tribute Rosewood Telecaster

Fender Custom Shop zaprezentował nowy model Telecastera będący repliką unikalnego, palisandrowego Telecastera, na którym George Harrison grał w ostatnim filmie Beatlesów, Let It Be.

Master Builder Paul Waller dogłębnie zbadał oryginalny instrument Harrisona by jak najwierniej odtworzyć wszelkie detale.

 

Przykręcony do palisandrowego korpusu smukły gryf wykonany jest z dwóch kawałków palisandru, na które naklejono również palisandrową podstrunnicę. Siodełko gryfu jest szersze o 1/8" (ok. 3 mm) od tego spotykanego w większości vintage'owych Telecasterów, ułatwiając dzięki szerszemu rozstawowi strun granie i wybrzmiewanie akordów.

 

 

Logo w stylu "spaghetti" z początku lat 60. przyklejone jest na lakierowanej powierzchni zamiast pod lakierem oraz umieszczone je bliżej siodełka, przez zmieniona jest też pozycja "drzewka" i kąt docisku strun w tym miejscu. W osprzęcie znalazł się vintage'owy mostek z 3 siodełkami, 21 progów narrow jumbo, siodełko Micarta i klasyczne klucze z wytłoczeniem "F" Fendera, jak w oryginalnym instrumencie. Pickupy zostały ręcznie nawinięte przez legendarną już Abigail Ybarrę.

 

 

www.fender.com