Boss ES 5

Newsy
Boss ES 5

Po sukcesie systemu sterowania efektami ES-8 Boss zaprezentował mniejszy, kompaktowy model ES-5, oferujący 5 pętli efektowych, szerokie możliwości sterowania w czasie rzeczywistym i oraz rozbudowane funkcje MIDI.

Oparty na takiej samej koncepcji i funkcjach, jak flagowy model ES-8, jeszcze bardziej kompaktowy switcher Boss ES-5 oferuje 5 pętli, które programowane mogą być w dowolnej kolejności w łańcuchu z możliwością tworzenia równoległej konfiguracji efektów.

 

ES-5 wykorzystuje bardzo transparentny obwód analogowy oraz bufory, które można indywidualnie włączać lub wyłączać dla wejścia i wyjścia oraz zapisywać oddzielnie w presetach. Podświetlany ekran LCD pokazuje w skróconej formie szczegółowe informacje 200 miejsc w pamięci, a status pracy wskazywany jest przez 2-kolorowe diody nożnych przełączników, których działanie i funkcje mogą być dowolne programowane.

 

Poprzez MIDI można w każdym presecie wysłać 8 komunikatów Program Change (również MSB/LSB) na różnych kanałach i łącznie 16 komunikatów Control Change podczas zmiany presetu. Dodatkowo możemy przyporządkować 8 komunikatów CC przy pomocy funkcji Assign w ramach dowolnego presetu.

 

Całość uzupełniają niezwykle rozbudowane funkcje i sterowanie MIDI, wyjścia sterowania zewnętrznego, pedału ekspresji i przełączników nożnych.

 

 

pl.boss.info

pl.rolandeasteurope.com