NAMM 2016: EVH Wolfgang USA Tour Relic Replica

Newsy
NAMM 2016: EVH Wolfgang USA Tour Relic Replica

Wkrótce do sprzedaży trafi replika wyjątkowej, starzonej gitary EVH Ivory Wolfgang USA, którą fani Van Halen mogli podziwiać podczas ostatniej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych.

Gitara EVH Wolfgang USA Tour Relic Replica będzie dostępna w ściśle limitowanym nakładzie 20 egzemplarzy zbudowanych w custom shopie firmy.

Początkowo Eddie Van Halen planował użyć podczas ubiegłorocznej trasy gitary EVH Wolfgang USA w wykończeniu Stealth Black, czyli tej samej, na której grał na koncertach w 2012 roku. Gitarzysta poprosił jednak lutnika firmy Chipa Ellisa o stworzenie nowego, instrumentu w wersji relic, który miał wyglądać tak, jakby oryginalny, czarny lakier wystawał spod łuszczącej się warstwy nowszego, białego lakieru.

"Chip wykonał kawał niesamowitej roboty - powiedział Van Halen. "Porównałem tę gitarę do mojego starego, zaufanego Stealtha i okazało się, że biały egzemplarz brzmi lepiej, dlatego to on stał się moim głównym instrumentem podczas prób i trasy." Eddie Van Halen słynie z tego, że lubi dłubać przy swoich instrumentach, więc i tym razem nie obeszło się bez poprawek. Czując, że gryf jest nieco grubszy od preferowanego przez niego, Eddie po prostu zeszlifował jego tylną część. "Wciąż jest nieco grubszy niż Stealth, ale i tak jestem z niego bardzo zadowolony."

Korpus gitary VH Wolfgang USA Tour Relic Replica wykonano z północnoamerykańskiej lipy (basswood), a top z klonu. Klonowy gryf wycinany metodą quartersawn wyposażono w hebanową podstrunnicę, na której nabito 22 progi Vintage Stainless i którą ozdobiono prostokątnymi znacznikami z macicy perłowej. Gitarę wyposażono w mostek tremolo EVH Floyd Rose z wymyślonym przez Eddiego systemem D-Tuna, pozwalającym na szybkie obniżenie ostatniej struny o cały ton do D.

Na układ elektroniczny składają się przetworniki Wolfgang Zebra sterowane 3-pozycyjnym przełącznikiem. W pozycji pierwszej działa przetwornik przy gryfie, w drugiej obydwa humbuckery, a w trzeciej przetwornik przy mostku. Gitarę wyposażono również w pokrętła Master Volume i Master Tone i regulatory Bourns Low-Friction Pot (Volume) i Bourns High-Friction Pot (Tone).

http://www.evhgear.com