Nowe wzmacniacze Fender Bassbreaker

Newsy
Nowe wzmacniacze Fender Bassbreaker

Do oferty Fendera dołączyła zupełnie nowa seria lampowych wzmacniaczy Bassbreaker, oferująca rasowe, dynamiczne brzmienie amerykańskiej firmy, będące jednocześnie ukłonem w stronę rockowych, bardziej brytyjskich w charakterze barw.

W serii znalazły się modele Bassbreaker 007 (wersja head i combo), Bassbreaker 15 (head i combo), Bassbreaker 18/30 (combo) oraz Bassbreaker 45 (wersja head i combo). Wszystkie wzmacniacze poza modelem Bassbreaker 18/30 (tylko combo) dostępne są w wersji head i combo. Całość uzupełniają dwie kolumny głośnikowe BB-112 i BB-212.


Najmniejszy z serii Bassbreaker 007 napędzany jest parą lamp 12AX7 w preampie i pojedynczą lampą EL84, pracującą w czystej klasie A i generującą 7 W mocy. Obok klasycznej regulacji gainu i tonów do dyspozycji mamy obsługiwany przełącznikiem nożnym 'treble booster', zwiększający harmoniczne oraz poziom gainu. Combo posiada na pokładzie pojedynczy głośnik 10" Celestion Ten Thirty.

Bassbreaker 15 idealnie sprawdzi się zarówno na scenie jak i w studio. 15 W osiągane jest dzięki 2 lampom EL84 a w preampie umieszczono trio 12AX7. 3-pozycyjny switch STRUCTURE oferuje trzy różne charaktery gainu i brzmienia, od miękkiego i łagodnego po agresywny, rockowy sound. Wyjście XLR z możliwością włączenia symulacji głośnika oraz funkcja Power Amp Mute zapewniają komfortowe warunki do bezpośredniego nagrywania. Całość uzupełnia cyfrowy pogłos, pętla efektów oraz pojedynczy głośnik 12" Celestion V-Type w wersji combo.

2-kanałowe combo Bassbreaker 18/30 oferuje brzmienie dwóch sprawdzonych konstrukcji Fendera. Kanał 1 to piękny clean i ciepły crunch po dodaniu gainu, znane z modelu Blackface Deluxe oraz 30 W mocy. Kanał drugi oparty jest na obwodzie "brązowego", 18-watowego Deluxa '61 i dostarcza dynamicznego overdrive'u oraz charakterystycznej, lampowej kompresji . W konstrukcji znalazły się 4 lampy EL84 oraz dwa głośniki 12" Celestion V-Type.

Flagowy Bassbreaker 45 to 45 W czystej, lampowej mocy oraz słynny obwód Bassmana '59, wykorzystujący parę lamp EL34 i oferujący niezwykłą wrażliwość na artykulację oraz dynamikę. Potencjometr OUTPUT pozwala na płynną zmianę mocy od 1 W do 45 W, do dyspozycji mamy też wejścia Normal i Bright z oddzielną regulacją głośności oraz trzecie wejście Both, łączące oba brzmienia. Za przeniesienie brzmienia w wersji combo odpowiada para głośników 12" Celestion V-Type.


Nową rodzinę Fender Bassbreaker dopełniają jeszcze dwie półotwarte kolumny głośnikowe BB-112 oraz BB-212 wykorzystujące głośniki Celestion V-Type.

www.fender.com