Gibson Alex Lifeson Double Neck

Newsy
Gibson Alex Lifeson Double Neck

Gibson zaprezentował replikę dwugryfowej gitary Gibsona z lat 70. należącej do Alexa Lifesona, która powstała przy ścisłej współpracy z artystą.

Limitowana edycja obejmująca 100 egzemplarzy EDS-1275 wiernie odwzorowuje słynny model Alexa "Farewell to Kings Double Neck". Dzięki m.in. laserowemu skanowaniu oryginalnego profilu gryfu i korpusu każda gitara jest precyzyjną kopią instrumentu, który Alex nabył w połowie lat 70.

"Kupiłem ten egzemplarz (biały) w 1976, razem z drugim czerwonym, który później dałem Ericowi Johnsonowi," powiedział Lifeson. "Gitara zawsze mi towarzyszyła, odgrywając istotną rolę na trasie Farewell to Kings pomiędzy 1977 i 1983 r., i później znowu w latach 1991-1996, głównie w utworze Xanadu. Używałem jej przy nagrywaniu utworów Xanadu, Something for Nothing, Vapor Trails i innych."

Gibson Alex Lifeson Double Neck EDS-1275 to w zasadzie SG z dwoma gryfami, jeden z sześcioma, drugi z dwunastoma strunami. Korpus wykonano z mahoniu i wykończono lakierem nitrocelulozowym w kolorze Arctic White, który też odpowiednio postarzono. Gryfy zrobiono z drewna klonu a podstrunnice z palisandru. Za brzmienie odpowiadają cztery specjalnie zaprojektowane humbuckery Custom Bucker.

Pierwszych 25 egzemplarzy zostało "ogranych" i podpisanych przez Alexa Lifesona, a cena instrumentu wynosi 7,299 dolarów.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com